banner6

Kredi kartı dolandırıcısı cezaevine gönderildi

banner37

Kredi kartı dolandırıcısı  cezaevine gönderildi
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Girne’de 6 yıl önce garson olarak çalıştığı restorana gelen bir müşterinin kredi kartı bilgilerini kopyalayarak, Türkiye’de toplamda 5 bin 860 TL harcama yapan ve geçtiğimiz günlerde KKTC’ye giriş yaptığı sırada tutuklanan M.A.Ş, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   “Banka Kartları Bilgilerinin Saklanması ve Kişisel Verilerin Korunması Yasası’na Aykırı Hareket” suçlamalarıyla tutuklanan M.A.Ş, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kenan Harun Özdemir, zanlının 10 Ocak 2016 tarihinde, Girne’de faaliyet gösteren Green Hill isimli restoranda garson olarak çalıştığı dönemde şikayetçi Zarife Meriçli’nin kredi kartını kopyaladığını söyledi.

   Özdemir, zanlının 12-15 Ocak 2016 tarihleri arasında kopyalamış olduğu kredi kartıyla Türkiye’de 5 bin 460 TL nakit, 400 TL de POS cihazından harcama yaptığının belirlendiğini kaydetti.
   Özdemir, zanlının 20 Mayıs 2022 tarihinde KKTC’ye giriş yaptığı sırada tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.
   Özdemir, zanlının 21 Mayıs 2022 tarihinde Girne Kaza Mahkemesi huzuruna çıkartılarak aleyhine üç gün tutukluluk emri temin edildiğini belirtti.

   Bu süre zarfında meseleyle ilgili olarak müşteki ve işletme sahibinden ifade temin edilip, tanıklarla ilgili araştırmalar yapıldığını kaydeden Özdemir, tahkikatın tamamlandığını dile getirdi.

   Özdemir, KKTC’de yasal bağı bulunmayan zanlının turist izinli olduğunu belirterek, serbest kalması halinde KKTC’den yasadışı yollardan kaçma ihtimalinin olduğunu söyledi.

   Özdemir, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak kalmasını talep etti.

   Mahkeme, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104