Krema, karides ve kalamar çaldılar

banner37

Aşçı olarak çalıştığı işyerinden çaldığı yiyecekleri bir başka işletmeye veren Cumali Olcay ve ona yardım eden Mehmet Şimşek ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Krema, karides ve kalamar çaldılar

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de temmuz ayında çalıştığı iş yerinden arkadaşının yardımı ile yiyecek çaldığı tespit edilen Cumali Olcay ve arkadaşı Mehmet Şimşek aleyhinde yapılan soruşturma tamamlandı.

Olcay ve Şimşek, dün teminat maksadıyla yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemeye olayla ilgili bilgi aktaran polis, zanlı Cumali Olcay’ın Girne’de ‘Harbour Cafe’ isimli işletmede aşçı olarak çalıştığını belirterek toplam değerleri 700 TL olan krema, jumbo karides ve kalamarı zanlı Mehmet Şimşek’in yardımıyla sirkat ettiğini söyledi.

Polis, zanlıların tutuklu olarak bulunduğu süre içerisinde Mehmet Şimşek’in ülkemizde 14 Haziran tarihinden itibaren kaçak olarak yaşadığını tespit etti.

Yargıç Gülay Süleymanlar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kader Çamlıbelli, zanlıların Girne’de 2018 yılı temmuz ayı içerisinde meydana gelen “Müstahdem Tarafından Sirkat” meselesinden methaldar olduklarını söyledi.

Çamlıbelli, zanlı Cumali Olcay’ın Girne’de ‘Harbour Cafe’ isimli işletmenin mutfak bölümünde aşçı olarak çalıştığını ve çalıştığı sırada mutfakta muhafaza edilen toplam değerleri 700 TL olan üç adet bir litrelik krema, beş paket 10 kilogramlık jumbo karides ve dört paket 20 kilogramlık kalamarı zanlı Mehmet Şimşek’in yardımı ile sirkat ettiğini anımsattı.

Söz konusu zanlıların mahkemeden alınan derdest emri gereği tutuklandığını kaydeden Çamlıbelli, mesele ile ilgili olay mahallinde bulunan kamera görüntüleri sonucunda zanlıların çalınan ürünleri başka bir restorana verdiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Çamlıbelli, zanlılar aleyhine alınan üç günlük tutukluluk süresi içerisinde yaptıkları araştırmada, zanlı Mehmet Şimşek’in 14 Haziran tarihinden itibaren ülkemizde kaçak durumda bulunduğunu da tespit ettiklerini belirterek, her iki zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanlar, zanlı Cumali Olcay’ın davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, 100 bin TL şahsi kefalet imzalamasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin zanlı lehine imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedine karşılık yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.

Süleymanlar, zanlı Mehmet Şimşek’in ise ülkemizde kaçak olarak yaşadığına dikkat çekerek, ileride yargılanmadan kaçmasını engellemek için hükümsüz tutuklu olarak 45 gün süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER