KŞK Ertan Ersan'a teşekkür belgesi sundu

banner37

Kayıp Şahıslar Komitesi (KŞK) Türk Üyesi Gülden Plümer Küçük, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği eski Genel Başkanı Ertan Ersan’a, kayıp şahıslara ilişkin çalışmalara katkısından dolayı teşekkür belgesi verdi.

KŞK Ertan Ersan'a teşekkür belgesi sundu
banner99

KŞK Türk Üyesi Gülden Plümer Küçük bu sabah 09.00’da ofisinde, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği eski Genel Başkanı Ertan Ersan ve Asbaşkanı Nevin Erdoğan’ı konuk etti.

Küçük: İyi bir işbirliği içinde çalışma fırsatı bulduk

Gülden Plümer Küçük burada yaptığı konuşmada, buruk bir şekilde Ersan’a veda edeceklerini belirterek, 1975’te kurulan Dernekte 1995’ten beri başkanlığı başarıyla sürdüren Ersan’la 2006’dan bu yana iyi bir işbirliği içinde çalışma fırsatı bulduğunu söyledi.

Kayıp aileleriyle irtibatın sağlanması ve acılarının hafifletilmesi konusunda hem Türk hem de Rum tarafındaki ailelerin Ersan’a minnettar olduğunu kaydeden Küçük, Ersan’a bundan sonraki yaşamında başarı diledi ve bilgi birikimiyle KŞK’ye yardıma devam etmesinin önemine işaret etti.

Ersan: İşbirliğimiz sürecek

Şehit Aileleri Derneği eski Genel Başkanı Ertan Ersan da, 2006’da göreve gelen Gülden Plümer’le işbirliği içinde çalıştıklarını ve bunun süreceğini söyleyerek, Derneğin yeni Genel Başkanı Gürsel Benan’ın da isteği üzerine KŞK’ya yardıma devam edeceğini bildirdi.

banner134

43 yıldan beri Dernekte “çok büyük” hizmetler yaptığını, Türkiye’de 85 kez, ayrıca KKTC’de askeri birliklerde konferanslar verdiğini söyleyen Ersan, bu süreç içinde yorulduğunu ve Dernek genel kurulunda yeni birinin aday olarak çıkmasını istediğini söyledi.

KŞK’ya ayrı bir önem verdiğinin altını çizen Ersan, gerek KKTC sınırları içinde gerekse Rum kesiminde birçok kaybın bulunmasına yardım ettiğini belirtti ve teşekkür belgesiyle KŞK’nin kendisini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75