banner6

KSP: Asıl olan mülteci olmayı yaratan koşulları ortadan kaldırmak

banner37

KSP, sendikalarda, demokratik kitle örgütlerinde, siyasi partilerde, işyerlerinde, mümkün olan her noktada örgütlenilmesi gerektiğini emperyalizmin ancak örgütlü demokratik mücadeleyle yıkılabileceğini belirtti.

KSP: Asıl olan mülteci olmayı yaratan koşulları ortadan kaldırmak
banner151 banner143

KSP Genel Sekreteri Mehmet Birinci, 20 Haziran Dünya Mülteci hakları günü nedeniyle yayınladığı bildiride, çeşitli nedenlerle her yıl binlerce hatta milyonlarca insanın mülteci ve göçmen durumuna düştüğünü hatırlatarak, “Bu insanlar göç ettikleri ülkelerde bir çok güçlükle karşılaşmakta, yokluk ve sefaletle boğuşmakta çoğu zaman da savaş esiri muamelesine tabi tutulmaktadırlar” dedi.

Birince, asıl olanın mülteci olmayı yaratan koşulların ortadan kaldırılması olduğunu vurgulayarak, mülteci sorununun, emperyalist güçlerin ekonomik çıkarları uğruna, nüfuz alanları yaratmak ve bu alanları elde tutabilmek için sürekli haksız savaşlar çıkarmasından kaynaklandığını belitti.

Birinci bildirinin devamında şu ifadelere yer verdi;

“Bu yapılmamış her gün yeni ölümler ve her gün yeni mülteci sorunlarıyla karşı karşıya kalmaya devam edeceğiz. Mülteci sorunlarını rahatlatmak, mültecilerin sıkıntılarını azaltmak kuşkusuz çok yararlı ve gereklidir. Ama asıl olan mülteci sorunlarını yaratan kaynağı kurutabilmemizdir. Bu da Ancak Emperyalizme karşı mücadele ile başarılabilir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 17:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104