banner6

KSP: Türk hakim sınıflarının dinci, gerici ve faşist baskı yöntemleri kabul edilemez

banner37

Kıbrıs Sosyalist Partisi, Türkiye'de dün akşam gerçekleşen operasyonlarla ilgili basın açıklaması yayımlayarak, “dinci, gerici ve faşist baskı yöntemlerinin” kabul edilemeyeceğini bildirdi. Açıklama şöyle:

KSP: Türk hakim sınıflarının dinci, gerici ve faşist baskı yöntemleri kabul edilemez
banner151 banner143

Türk devleti AKP Yönetiminde savaş ağalığına yönelerek komşu ülkelere özellikle Suriye ve Irak’a karşı saldırgan emperyalist bir politika izlerken içte de kurt ulusuna karşı saldırılarını artırmıştır.

Bu gözü dönmüş savaş çığırtkanlığıyla beraber AKP Türk devletini örtülü faşizmden açık faşizme geçirmiştir. Bu çerçevede halkın oylarıyla demokratik bir şekilde seçilen HDP milletvekilleri sudan sebeplerle tutuklanmışlardır. Hukuk rafa kaldırılmıştır. Burjuva parlamentosu bile hiçe sayılarak tek adam despotluğu uygulanmaktadır.

Türk hakim sınıflarının dinci, gerici ve faşist baskı yöntemleri kabul edilemez.

Türkiye’nin yoksul ve emekçi halkı bu faşist zulme, bu dinci gericiliğe karşı direnecek ve mutlaka üstesinden gelecektir. Hiçbir baskı rejimi ve hiçbir diktatör uzun sure ayakta kalamamıştır. Erdoğan ve AKP faşizmi de kalıcı değildir. Zalimler er geç yenilgiye uğratılacaktır. AKP faşizminin Türkiye’nin demokratik ve devrimci basınını, demokrat, ilerici ve devrimci çevrelerini baskı ve göz altılarla susturması mümkün olmayacaktır.

Türkiye halkının bugün Yerli büyük burjuvaziye ve onun arkasında duran emperyalist güçlere karşı anti-emperyalist bir güç birliği içinde tek bir cephe içinde dayanışma içine girmeye ihtiyacı vardır. Ülkemizde de ayni güçlere karşı tek yumruk olarak Türkiye halkının yanında olmamız bir zorunluluktur.

Kıbrıs Sosyalist partisi olarak HDP milletvekilleri ve es başkanlarının tutuklanmasını şiddetle kınar, Türkiye halkının haklı mücadelesinin yanında olduğumuzu ilan ederiz.

Mehmet Birinci

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Genel Sekreteri

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 22:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104