banner6

KSP'den acil önlem çağrısı

banner37

Kıbrıs Sosyalist Partisi, ülkede yaşanan sınır dışı olayı ve Kürtçe afiş ve kitaplar gerekçesiyle tutuklama olaylarıyla ilgili basın açıklaması yayımlayarak acil önlem alınması çağrısında bulundu.

KSP'den acil önlem çağrısı
banner99

Derin güçlerin desteğiyle hareket eden sivil faşist bir grubun sözde şikâyetiyle Barbaros Şansal'ın sırf düşüncelerinden dolayı kuzey Kıbrıs’tan sınır dışı edilmesi geçtiğimiz hafta sırf evlerinde Kürtçe afiş ve kitaplar var gerekçesiyle, 6 kişinin PKK/YPG'li diye tutuklanması, baskıcı militarist bir rejim tarafından yönetildiğimizi bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Ama bu kez durum çok daha vahim! Bu baskıcı rejim ayni zamanda dini gericiliğin ve İslami faşizmin güdümüne de girmiş durumdadır. Ülkemizdeki tüm anti faşist anti emperyalist örgütler olarak göstere göstere üzerimize gelmeye başlayan bu dinci faşist dalgaya karşı derhal ortak bir direniş örgütü oluşturmazsak, buna karşı aktif bir savunma ve direniş örgütü oluşturmayı başaramazsak hepimizi çok kötü bir gelecek beklemektedir.

KSP adına, demokratik siyasi parti ve kuruluşları derhal toplanarak acil önlemler almaya davet ediyoruz. Bu amaçla bazı siyasi partileri, sendikaları ve demokratik kitle örgütlerini süratle ziyaret etmeyi planladığımızı halkımıza duyururuz.

KSP Merkez Komitesi (a)
Mehmet BİRİNCİ

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 11:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104