banner6

KTAMS, 5 gün süre tanıdı

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Çalışma Dairesi’nin Girne şubesinde, personel eksikliğinin giderilmesi talebiyle bir günlük uyarı grevi uyguladı.

KTAMS, 5 gün süre tanıdı
banner150 banner151 banner143

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Çalışma Dairesi şubesinin bulunduğu Girne Hizmet Binası önünde basına yaptığı açıklamada, Girne’de inşaatlar haricinde 14 bin civarında işyeri bulunmasına karşın bu işyerlerini denetleyecek iki müfettiş bulunduğunu söyledi ve hükümeti konuya “duyarlılık”  göstermemekle eleştirdi.

Müfettiş istihdamı için gerekli yetkilerin alındığını ancak Kamu Hizmeti Komisyonu’nda aylardır bekletilmekte olduğunu belirten Kaptan, hükümeti öncelik gösterip istihdamları yapmamakla suçladı.

Çalışma Dairesi Girne şubesinde kadrolu memur eksikliğinin de bulunduğunu savunan Kaptan, memur eksikliği nedeniyle iyi hizmet verilememesinin yanında çalışanların sıkıntı yaşadığını söyledi.

“5 gün bekleyip eylem planı açıklayacağız”

Personel eksikliğinin giderilmesi için 5 gün bekleyeceklerini, daha sonra eylem planlarını açıklayacaklarını kaydeden Kaptan, Çalışma Dairesi Girne şubesinde müfettiş sayısının 5, memur sayısının 5 olması gerektiğini ancak dairede iki müfettiş ve hiçbir kadrolu memur bulunmadığını, memurların görevlerini geçişi işçiler veya kamuya aktarılan eski KTHY çalışanlarının yürüttüğünü anlattı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 14:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110