KTAMS: Sendikamız, seçim istihdamlarının iptali için hukuk mücadelesi verecek

banner37

KTAMS, COVID-19 salgını nedeniyle ülkemizde hem sağlıkta hem de ekonomik alanda büyük bir kriz yaşanırken UBP-HP hükümetinin gündemini sadece seçimler oluşturduğunu söyledi. Hükümet'in seçim rüşveti olarak 200'e yakın kişiyi istihdam ettiğini iddia eden sendika, geçici istihdamın yasadan çıkması ve yapılan seçim istihdamlarının iptal edilmesi için hukuk mücadelesi başlatacak

KTAMS: Sendikamız, seçim istihdamlarının iptali için hukuk mücadelesi verecek
banner90
banner99

KTAMS'ın sosyal medayada yaptığı açıklama ise şöyle:

​Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde hem sağlıkta hem de ekonomik anlamda büyük bir kriz yaşanırken UBP-HP hükümetinin gündemini sadece seçimler oluşturmaktadır.

banner134
​Altı ayda bir pandemi hastahanesi yapmayan, bukonuda her gün farklı bir açıklama yapan SağlıkBakanı, artan vakaları gizleyemeyince gazetecilerisuçlama gafletine düşmüştür. Sendikalarımızınülkeye girişlerde PCR sonuçları çıkıncaya kadargelenlerin karantinada kalması yönündeki kararlılığıkarşısında grevimizi yasaklayarak demokrasianlayışını ortaya koymuştur.

​Gecesini gündüzüne katarak hizmet veren sağlıkçalışanlarının ek mesailerinin ödenmesi ile ilgilitakvimlendirme yapmak üzere Ağustos ayının 15’ine kadar sendikalarımızı görüşmeye çağıracağı sözünüveren Maliye Bakanı yine sözünü tutmamıştır.

​Bütçe yetersizliğini gerekçe göstererek özelsektör çalışanlarının  işsizlik ödeneğini 2674 TL’den1500 TL’ye düşüren hükümet seçim rüşveti olarak 200’e yakın geçici işçi istihdamı yaparak bütçeyeyıllık 15 milyon  getirerek ne kadar iki yüzlü vesamimiyetsiz  olduğunu göstermiştir.

​Özellikle halka hizmet yönünden yoğun olandairelerde personel eksikliği yüzünden hizmetlertıkanma noktasına gelmişken ihtiyaç olmayanişyerlerine seçimlik istihdamlar yapılması kabuledilemezdir.  Geçici işçi istihdamlarının  kötü niyetlisiyasetçiler tarafından suistimal edilmeye  açık  birkonu olduğu gerçeğinden hareketle sendikamız geçiciişçi istihdamının acilen  yasadan çıkarılması ve yapılan bu seçim istihdamlarının iptal edilmesi için hukuk mücadelesi verecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75