banner6

KTAMS: Yasal ilerleme olmadıkça icapçı hizmetleri duracak

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nda (KTAMS) örgütlü sosyal hizmet çalışanları, Sosyal Hizmetler Dairesi Teşkilat Yasa Tasarısı’nda tatmin edici bir ilerleme gerçekleştirilmedikçe 1 Haziran tarihinden itibaren gönüllü olarak verdikleri On-call (icapçı) hizmetleri durduracak.

KTAMS: Yasal ilerleme olmadıkça icapçı hizmetleri duracak
banner151

KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan, Teşkilat Yasa Tasarısı’nın geçmiş yıllarda teknik kurul süreçleri sonucu olgunlaştırıldığını, ancak hükümet değişiklikleri nedeniyle sonuca ulaşılamadığını belirtti.

Sosyal hizmet çalışanlarının görevlerini özveri ve gönüllüğe dayalı olarak 7/24 Oncall (İcapçı) şeklinde yerine getirdiğini kaydeden Bengihan, “Bu bağlamda 6 ilçede örgütlü olan KTAMS üyesi sosyal hizmet çalışanları, Teşkilat Yasa Tasarısında tatmin edici bir ilerleme gerçekleştirilmedikçe 1 Haziran tarihinden itibaren gönüllü olarak verdikleri On-call (icapçı) hizmetler durdurulacaktır. Adli vakalar da dahil yaşanabilecek ciddi sosyal problemlerin sorumlusu bu duruma duyarsızlık gösteren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve yetkilileridir” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 11:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110