banner6

KTAMS: Yeni cezaevi binası şart

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), gardiyanların çağdaş ve güvenli  bir çalışma ortamına kavuşması  ve  mahkumların insanca yaşam koşulları için  yeni bir cezaevi binasının şart  olduğunu vurguladı.

KTAMS: Yeni cezaevi binası şart
banner151

KTAMS, her hükümet döneminde yapılacağı sözü verilen yeni cezaevi binasının  süratle  hayata geçmesi için konuyu gündemde tutacaklarını  da belirtti.

KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan, 8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü’nü dolayısıyla yaptığı  yazılı açıklamada, “Ülkemizde yıllarca uygulanan  yanlış ekonomi ve nüfus politikaları  sonucu  yaşam kalitesinin  düşmesi ile birlikte her türlü suç  oranında  sürekli artış olmuştur.   Buna bağlı olarak  cezaevi çalışanlarının yaptıkları görev aynı oranda zorlaşmış ve dayanılmaz bir boyut kazanmıştır” dedi.

2011 yılından beri derece terfilerinin yapılmamasının çalışanların motivasyonunu olumsuz etkilediğini ifade eden Bengihan, açıklamasına “Bu konuda da sendikamız sonuç alıncaya kadar kararlı bir şekilde mücadelesini sürdürecektir” diye devam etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 16:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110