KTAMS'ın grevi 5'inci gününde

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası’nın (Kamu-İş) odacı kadrosundaki eksiklikler nedeniyle Lefkoşa ve Girne Kaza mahkemelerinde sürdürdüğü grev bugün 5’inci gününde.

KTAMS'ın grevi 5'inci gününde
banner90
banner8

KTAMS Örgütlenme Sekreteri Devrim Barçın, Lefkoşa ve Girne Kaza mahkemelerinde sürdürülen grevle ilgili Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) değerlendirmede bulunarak, Başbakanlığın Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görev yapmak üzere 3 odacı görevlendirdiğini ancak Girne Kaza Mahkemesi için şu ana kadar hiçbir girişim yapılmadığını kaydetti.

“Görevlendirilen kişiler işbaşı yapana kadar Lefkoşa'daki grevi sürdüreceğiz”

banner134
Devrim Barçın, Lefkoşa Kaza Mahkemesi için görevlendirilen 3 odacı için yazının geldiğini ancak sendikaların bu kişiler işbaşı yapıncaya kadar grevi sürdüreceğini belirtti.

Girne Kaza Mahkemesi’ndeki odacı eksikliğinin giderilmesi için şu ana kadar herhangi bir adım atılmadığını ve buradaki grevin de sürdüğünü belirten Barçın, “Girne’de yargı işlemleri durmaya devam edecek” dedi.

Devrim Barçın, Lefkoşa için 4, Girne için 1 odacı talep ettiklerini anımsatarak, Lefkoşa için 3 kişinin Başbakanlık tarafından görevlendirildiğini yineledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75