banner6

KTEZO çalıştay düzenliyor

banner37

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO), perşembe günü “Sorun belli, çözüm belli: Gelin ne yapacağımıza, nasıl yapacağımıza birlikte karar verelim?” sloganıyla çalıştay düzenliyor.

KTEZO çalıştay düzenliyor
banner99

Ülkenin genel, sosyal ve ekonomik sorunlarının yanında ülke ekonomisinin temel taşı olan esnafın, sektörel sorunlarının analiz ve çözümü için neler yapılabileceği, siyasi iradeye yönelik öneriler ve yol haritasının çizileceği belirtilen çalıştay, saat 10.30’da Lefkoşa’da Hidden Garden’da yer alacak.

İki gün sürecek

Odadan yapılan açıklamaya göre, iki gün sürecek çalıştayda ilk gün; açılışın ardından, kooperatifçilik, ekonomik kalkınma, çalışma düzeni, eğitim ve sağlık konularında oluşturulan masalarda, sorunlar masaya yatırılıp çözüm önerileri ortaya konacak.

İkinci gün ise sonuçla yuvarlak masa toplantısında değerlendirilip sonuç bildirgesi hazırlanacak.

Ortak payda

Ülkede iyiliklerin, güzelliklerin de yaşandığına ve birikimlerin oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Çalıştay Komitesi Başkanı, KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, çalıştay ile bunları bir araya getirerek ortak bir payda oluşturulacağına vurgu yaptı.

Olumsuzlukları, kötülükleri sürekli konuşarak sonuç alınamayacağını belirten Tulga, sorunun çözümüne odaklanmanın önemine vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 15:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104