banner6

KTOEÖS: Liderler Suriye'deki dramı iyi değerlendirmeli

banner37

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Suriye’de yaşanan dramı örnek göstererek, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Anastasiadis’in bu dramı iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

KTOEÖS: Liderler Suriye'deki dramı iyi değerlendirmeli
banner90
banner99

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem yaptığı yazılı açıklamada, her iki lider de Kıbrıs'ta kalıcı bir barışa gidecek adımı bir an önce atmazlarsa tarihin onları affetmeyeceğini ileri sürdü.

Eylem, Ortadoğu'da tanık olunan durum karşısında Kıbrıs'ta çözüm ve barışa odaklanıp gerçekleştirilmesi için azami çaba sarf edileceğine, petrol ve doğal gaza daha fazla ilgi gösterilmesini kınadıklarını ifade etti.

Suriye'nin İdlib kentinin güneyinde bulunan Han Şeyhun beldesinde yüzlerce masum insanın yine katledildiğini hatırlatan Eylem, “Emperyalist güçlerin bölgeyi paylaşma planları ve bundan çıkar medet umanlar halklara, kadınlara, çocuklara savaş, kan, acı, gözyaşı, sefalet yaşatmaktadır. Tüm bu oyun içinde aktif rol oynayanları da, kendi iktidar kavgası için acımasızca kan dökülmesine fırsat verenleri de kınıyoruz” dedi.

Eylem, kanlı savaştan kaçmak zorunda kalıp mülteci durumuna düşen, Akdeniz'de ölümü göze alan, kıyıya ulaşabilenlerin ise açlık, sefalet ve insanlık dışı koşullarda yaşamak ve sermayeye uşaklık etmek zorunda kaldığı durumu pazarlık konusu yapan sözde medeniyeti de kınadıklarını vurguladı.

Eylem, “Biz Kıbrıslılar ülkemizde ve dünyada barış içinde yaşanmasını istiyoruz. Tüm savaşları, yaşatılan acıları kınıyor ve emperyalist güçlere haykırıyoruz: "Çekin kanlı ellerinizi çocuklarımızın, kadınlarımızın, halklarımızın üzerinden…" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104