KTÖS, Okul Öncesi, 1. ve 2. Sınıfların olduğu okullarda uyarı grevi yapacak

banner37

KTÖS, Okul Öncesi, 1. ve 2. Sınıfların olduğu okullarda uyarı grevi yapacak
banner90
banner99

 Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun yetkisinde olan okulların açılması konusunun, Bakanlar Kurulu’nun yetkisi dışında olduğunu savunarak, salgının patladığı bu dönemde ana, 1 ve 2. sınıfların eğitimine devam ettirme kararını hem yanlış, hem de yasadışı bulduklarını belirterek, yarından başlamak üzere 08.00-09.20 saatleri arasında okul öncesi, 1. ve 2. sınıfların olduğu okullarda uyarı grevinde olacaklarını açıkladı.
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yaptığı yazılı açıklamada, öğretmenlerin verilen ek görevleri almayacağını; öğretmenlerin velilerle oluşturdukları iletişim ağı aracılığı ile öğrencilere eğitim adına her türlü katkıyı koymaya devam edeceklerini kaydetti. 

banner134
Hükümete eleştirilerde bulunan Elcil, hükümetin bu kararla toplum sağlığını düşünmediğini, küçük çocukları ve öğretmenleri “kobay” olarak kullandığını ileri sürerek, “yasadışı” alınan kararı yargıya taşıyacaklarını da duyurdu. 
Toplum sağlığını korumak, sağlık ve güvenlik önlemleri alınmış ortamlarda kesintisiz eğitim vermek ve okulların kalıcı kapanmasını engellemek adına eylem koymanın kaçınılmaz olduğunu söyleyen Elcil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  
“Bununla birlikte tüm halkımızın çocuklarını okula göndermeyerek gösterdiği direnişi destekleyip teşekkür ederken, salgın hastalığın geldiği boyut nedeni ile bugüne kadar yaptıkları gibi kendilerini ve ailelerini korumaya, çocuklarını okula göndermeyip evde güvenli ortamda tutmaya devam ettirmelerini rica ederiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay
Bay - 3 hafta Önce

Bugüne kadar 7 aydır evde oturarak para aldınız.7 aydır eğitim adına karar üretemediniz. Özel sektörde ayakta kalmaya çalışan işletmeler ne yapacak. Verdiğimiz vergiler le alıyorsunuz maaşınızı.

Kemal
Kemal - 3 hafta Önce

Bence de kapatılsın kapılar her yer sokağa çıkma yasağı gelsin ama nasıl ki özel sektör maaş almıyorsa memurda fedakarlık yapsın maaş almasın öğretmende çalışmadığı günlerde para almasın ben varım. Memur kardeşim sen de varmısın?

YARIM DELİ
YARIM DELİ - 3 hafta Önce

AŞK OLSUN BU SENDİKALARI BU KADAR ŞIMARTIP SONRADA BİLİM KURULUNDA KARAR ALANLARA

YARIM DELİ
YARIM DELİ - 3 hafta Önce

BAŞBAKANI BAKANI BOŞUNA SEÇMEYİN C.BAŞKANI FİLAN HİÇ LAZIM DEĞİL . ÇÜNKÜ BİZDEEEEE SENDİKA BAŞKANLARI VAAAAAR

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75