KTÖS, yarın Çatalköy ilkokulu'nda grev yapacak; sorunlar çözülmezse, grevler artarak devam edecek

banner37

Konuyla ilgili açıklama yapan sendika, eğitim sisteminin parça parça döküldüğünü, sendika olarak da tüm yaz tatili boyunca mesai yaparak Eğitim Bakanlığı’nın sorunları ve eksiklikleri gidermesine yardımcı olmaya çalıştıklarını, ancak siyasilerin sorunları çözmek istemediğini savundu.

KTÖS, yarın Çatalköy ilkokulu'nda grev yapacak; sorunlar çözülmezse, grevler artarak devam edecek
banner90
banner99

Konu kapsamında hükümeti eleştiren KTÖS, Kıbrıs Türk eğitim sisteminde defalarca çağrı yapmalarına rağmen tıkanıklığın hala devam ettiğini, okullardaki öğretmen eksikliği konusunda da defalarca çağrı yapılmasına rağmen siyasilerden hiçbir dönüt alamadıklarını belirtti.

Öğretmenlerin kalabalık sınıflarda, zor şartlarda eğitim vermeye çalıştığına dikkat çeken KTÖS, ‘Bu süreçlere ‘dur’ demek için yarından itibaren ve Çatalköy İlkokulu’ndan başlayarak eylem ve grev kararımızı uygulayacağımızı belirtmek isteriz.’ İfadesinde bulundu.

KTÖS, sorunların çözülmemesi halinde grevlerinin artarak devam edeceğini ifade ederek, açıklamasının devamında şunları belirtti:

banner134
‘Eğitim Bakanlığı’nın en yetkili kişisi olarak Sayın Özdemir Berova’ya çağrımız yarın saat 11.00’da Çatalköy İlkokulu’na gelerek durumu kendi gözleriyle görmesidir. Eğitimin ihtiyacı verilen sözler yerine icraata geçen kararlardır.’

Açıklamada, acil olarak öğretmen ihtiyacı duyulan okulları ise şöyle sıraladı:

Çatalköy İlkokulu, Hamitköy İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu, İskele İ. Karter İlkokulu, Alasya İlkokulu, Necati Taşkın İlkokulu, Dipkarpaz İlkokulu, Canbulat İlkokulu, Ziyamet İlkokulu, Kumyalı İlkokulu, Büyükkonuk İlkokulu, Mormenekşe İlkokulu, Türkmenköy İlkokulu, Polatpaşa İlkokulu.

Çatalköy İlkokulu’ndaki grev yarın 11.00-12.40 saatleri arasında yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75