banner6

KTÖS'e tepkiler çığ gibi büyüyor

banner37

Türk Göçmenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)’e tepki gösterdi, sendikanın üyelerine dağıtmış olduğu ajandaların Kıbrıs Türk halkını derinden yaraladığını bildirdi.

KTÖS'e tepkiler çığ gibi büyüyor
banner151 banner143

 Dernek Genel Başkanı Enver Dinçoğlu, ajandanın içeriğinin tamamen provokasyonlar ve yalanlarla dolu olduğunu ifade ederek, ajandaların Kıbrıs tarihini yansıtmadığını belirtti.

Söz konusu ajandanın hazırlanışının Anayasaya da aykırı olduğunu ifade eden Dinçoğlu,  “Konu ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunuyor.  KKTC Başsavcılığını göreve davet ediyor, söz konusu ajandanın toplatılması için gerekenin yapılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinçoğlu, ayrıca dün Euro’ya geçilmesi önerisi yapan aynı sendika yetkilisinin “Anavatan Türkiye tarafından sağlanan para ile yaşamını sürdürdüğünü ve Kıbrıs Türk halkının Anavatan Türkiye’nin ekonomik ve sosyal anlamda destekleri ile ayakta durabildiğini” belirtti.

YDP KTÖS’e siyah çelenk bırakacak

Yeniden Doğuş Partisi (YDP), bugün saat 11:00’de  Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’na siyah çelenk bırakacak.

YDP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, eylem, sendikanın çıkardığı 2017 yılı ajandasında, “devletin kurulmasında çok büyük katkıları olan bazı insanlara ve kurumlara bazı yakıştırmalar ve suçlamalar yapıldığı” iddiasıyla  gerçekleştirilecek.

Halk da eyleme katılmaya davet edildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 10:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104