KTSO, EL-SEN’i kınadı ve sorumlu davranma çağrısında bulundu

banner37

banner87
KTSO, EL-SEN’i kınadı ve sorumlu davranma çağrısında bulundu
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Başbakan ve enerjiden sorumlu bakanın yurtdışında olduğu bir zamanda, süresiz grev kararı alan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nı (EL-SEN) kınadı ve sorumlu davranma çağrısında bulundu.

KTSO’dan yapılan yazılı açıklamada, “Herhangi bir acil durum olmadığı halde veya en azından Başbakan’ın ve ilgili bakanın adaya geldiği zaman görüşülebilecek olan bir konuda, ansızın süresiz grev kararı alınması çok yanlış ve iyi niyet taşımayan bir davranıştır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, elektrik gibi temel ihtiyaç olan bir alanda grev yapmadan önce tüm diyalog kanallarının kullanması, ilgili STÖ’ler ve mağduriyet yaşayabilecek her kesimle istişare içerisinde hareket edilmesi gerektiği kaydedildi.

“Ülke genelinde sanayicilerin üretimine engel olan, et, gıda ve benzeri ürünlerin bozulmasına göz yuman, ekonomik kayba neden olan, üreticileri zarara sokan ve vatandaşı mağdur eden bu zihniyetin ülkemizde yeri bulunmamaktadır” denilen açıklamada, hükümetin; EL-SEN’le yapmış olduğu ve altına imza attığı mutabakata göre davranması gerektiği ifade edildi.

Hükümetin, aldığı kararlara, altına imza attığı protokollere uymaması durumunda kredibilitesinin tüm toplum tarafından sorgulanacağını unutmaması gerektiği belirtilen açıklamada, EL-SEN sorumlu olmaya davet edilerek, odanın elektrik konusunda yapılan bu tip bir eylemi kabul etmediği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108