KTSO: PCR ve Antijen testlerinin ücretli olması yönündeki karar acilen yeniden gözden geçirilmelidir

banner37

KTSO: PCR ve Antijen testlerinin ücretli olması yönündeki karar acilen yeniden gözden geçirilmelidir
banner8

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), PCR ve antijen testlerinin ücretli olması yönündeki kararın acilen yeniden gözden geçirilerek, ücretsiz testlerin devam ettirilmesi ve aşılama politikalarına ağırlık verilmesini istedi.
KTSO tarafından yapılan yazılı açıklamada, pozitif vakaların her geçen gün artması, salgının tırmanışının önüne bir türlü geçilememesi, pandemi hastanesinin dolması, sağlık çalışanlarının uyarıları ortadayken, salgının tek kontrol noktası olan PCR ve antijen testlerinin ani bir kararla ücretli olmasının anlaşılır gibi olmadığını kaydedildi.
Testlerin ücretli olmasının kayıtsızlığı teşvik edeceği ifade edilen açıklamada, bu durum “bir el bombasının pimini çektikten sonra, oturup yaratacağı tahribatı seyretmeye” benzetildi.
Testlerin ücretli olmasının ne ailelerin, ne de işletmelerin bütçelerinin başa çıkabileceği bir durum olduğu vurgulanan açıklamada “Bu belki devlet bütçesi açısından bir artı görülebilir ama yaratacağı kaosun daha büyük maliyetlere yol açacağı aşikardır” ifadeleri yer aldı.
Özel sektörün bir daha kapanma lüksü olmadığı kaydedilen açıklamada, “Çünkü alınan bu kararlar ülkedeki salgını kontrolsüzlüğe teşvik ederken , başıboşluğa ve kaosa sürüklemekten başka işe yaramayacaktır” denildi.

banner134

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 4 hafta Önce

Nasil odeyecegiz her hafta 100 tl arkadaslar!!!! Bizim asimiz var neden? Neden ? Neden? Lutfen aciklayiniz

Kamuran gokolu
Kamuran gokolu - 4 hafta Önce

Asi olanlardan değil olmayanlardan ücret alınacak.Lutfen bu detayı aciklayin.Yanlis mi biliyorum?

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88