Küçük çocukların korumasız denize götürülmesi tepki topladı

banner37

Çağlayan Çocuk Yuvası’nda kalan ve yaşları 1 ile 5 arasında değişen 13 çocuğun, 3 görevlinin sorumluluğunda perşembe günü denize götürüldüğü, çocuklardan bazılarının boğulma tehlikesi geçirdiği iddia edildi, bakanlık soruşturma başlattı

Küçük çocukların korumasız denize götürülmesi tepki topladı
banner99

“PAZARTESİ RAPOR BAKANLIKTA OLACAK”… Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Çelebi Ilık, konunun Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan’ın bilgisine geldiğini ve gerekli araştırmanın başlatıldığını kaydetti. Ilık, kendisinin olaydan dün haberdar olduğunu ve Daire Müdürü Akcan’a, hafta sonu konuyla ile ilgili araştırmanın bitirilerek, raporun pazartesi günü önünde olması talimatını verdiğini kaydetti.

Eniz ORAKCIOĞLU


Çağlayan Çocuk Yuvası’nda görev yapan 3 gözetmen sorumluluğundaki 13 çocuğunu 42 derece sıcak havada denize götürüldüğü, kızgın kumların üzerinde yürümek zorunda bırakıldığı, koruyucu krem ve kollukları olmadan denize girmesine izin verildiği, bazılarının da boğulma tehlikesi geçirdiği iddia edildi.

banner134

Yaşları 1 ile 5 arasında değişen 13 çocuğun, perşembe günü saat 15.00 sıralarında Yeniboğaziçi Belediye Plajı’na götürüldüğü, orada gereken önlemler alınmadan çocukların güneşin altında koruyucu olmadan oynadığı, üstüne de boğulma tehlikesi geçirdikleri iddiaları dün sosyal medyayı salladı.


Konuyla ilgili KIBRIS’ın görüşüne başvurduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Çelebi Ilık, konunun Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan’ın bilgisinde olduğunu ve gerekli araştırmanın başlatıldığını söyledi.


Olayın kendisinin bilgisine dün geldiğini kaydeden Ilık, Sosyal Hizmetler Müdürü Akcan’a, konuyla ilgili araştırmanın hafta sonunda bitirilmesini ve raporun pazartesi günü önünde olması yönünde talimat verdiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75