banner6

Küçükbaş hayvan üreticilerine hibe arpa

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, küçükbaş hayvan üreticilerine yönelik hibe arpa verileceğini duyurdu.

Küçükbaş hayvan üreticilerine hibe arpa
banner150 banner151 banner143

Bakan Çavuşoğlu, açıklamasında, kurak bir yılın geride bırakıldığına vurgu yaparak, hükümetin üretici dostu kimliğine uygun olarak, küçükbaş hayvan üreticilerine destek olmak ve hayvanlarının beslenmesine katkı koymak amacıyla, küçükbaş hayvan üreticilerine yönelik hibe arpa uygulamasına başlanacağını ifade etti.

Çavuşoğlu, tarım sektörünün sürdürülebilirliğinin önemine dikkat çekerek, sürdürülebilir üretimin sağlanabilmesi için Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi üreticilerin yanında olmaya devam ettiklerini ve imkanlar çerçevesinde üreticilere destekler sağladıklarını kaydetti.

Çavuşoğlu, bu çerçevede Bakanlar Kurulu’nun kararı doğrultusunda, küçükbaş hayvan üreticilerine hayvan başına 15 kg olmak üzere ve bir üreticiye 7.5 tonu geçmemek kaydıyla arpa hibesi verilmesine 20 Aralık itibarıyla başlanacağını belirtti.

Açıklamada, söz konusu uygulama için üreticilerin Haziran ayı hayvan beyanlarının esas alınacağı ifade edilerek, hibe arpanın üreticiler tarafından Toprak Ürünleri Kurumu’ndan alınabileceği de ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 13:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110