banner6

Kuir Kıbrıs: Mücadeleye devam

banner37

Kuir Kıbrıs Derneği, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi Bifobi Tranfobi Karşıtlığı Günü dolayısıyla mesaj yayımlayarak, “Kimsenin ayrımcılığa uğramadığı, çeşitlilikle var olunabilecek bir dünya inşa edene kadar” mücadelelerinin devam edeceğini açıkladı.

Kuir Kıbrıs: Mücadeleye devam
banner151 banner143

Dünyanın çeşitli yerlerinde kutlanan bu günün eşcinselliğin Dünya Sağlık Örgütü tarafından akıl hastalıkları kategorisinden çıkarılmasıyla birlikte kutlanmaya başlandığı anlatılan mesajda, “2014 yılında eşcinsel ilişkiler ülkemizde suç olmaktan çıkarılsa da lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve intersekslere yönelik ayrımcı politikalar ve nefret söylemleri henüz son bulmamıştır. 2007 yılından beridir faaliyet gösteren Kuir Kıbrıs Derneği de 2014 yılından beridir 17 Mayıs gününü Onur Yürüyüşleri ve çeşitli farkındalık artırıcı etkinlikler düzenleyerek kutlamaktadır” denildi.

Son iki yıldır 17 Mayıs gününün sivil toplum örgütü ve aktivistlerin bir araya gelerek oluşturduğu 17 Mayıs Organizasyon Komitesi tarafından kutlandığı belirtilen mesajda, bu yılki etkinliklere Güney Kıbrıs’tan örgütlerin de katıldığına işaret edildi.

Mesaj şöyle devam etti:

“Bulunduğumuz coğrafyada devam eden savaşların, kadın cinayetlerinin, yoksullaştırma politikalarının ve daha birçok olumsuzluğun ortak ve tek bir yapıdan beslendiği ve bu nedenle de eşcinsel mücadelesinin diğer tüm mücadelelerle ortak olduğunun farkındayız. Son yılların en büyük soykırımının yaşandığı ve eşcinsellerin toplama kamplarına götürülüp infaz edildiği Çeçenistan’daki tüm eşcinsellerin yanındayız ve kimsenin ayrımcılığa uğramadığı, çeşitliliğimizle var olabileceğimiz bir dünya inşa edene kadar bir gün değil her gün mücadelemize devam edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 14:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104