banner6

Kültür Dairesi, hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla çalışma başlattı

banner37

Kültür Dairesi, kendi sorumluluğu altında faaliyet gösteren Atatürk Kültür Merkezi ve İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nin hizmet kalitesini yükseltmek, yeni kültür sanat merkezleri açmak ve var olan kültür sanat merkezleri ile işbirliği yaparak onları aktive etmek amacıyla çalışma başlattı

Kültür Dairesi, hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla çalışma başlattı
banner99

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, ülkemiz kültür sanatına, Kültür Dairesi sorumluluğu altında ev sahipliği yapan Atatürk Kültür Merkezi ve İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nin hizmet kalitesini yükseltmek, yeni kültür sanat merkezleri açmak ve var olan kültür sanat merkezleri ile işbirliği yaparak onları aktive etmek amacıyla çalışma başlattı.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu, Kültür Dairesi olarak, kültür sanat merkezlerinin, ülkelerin kültüre ve sanata verdikleri önemi gösteren, devletlerin itibarını yücelten, sanatsal ve anıtsal mekanlar olduğu vizyonuyla hareket ettiklerini vurgulayarak Kültür Dairesi sorumluluğu altında bulunan Atatürk Kültür Merkezi ve İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nin hizmet kalitesini yükseltmek için çalışma başlattıklarını bildirdi. Kültür Dairesi çatısı altında hizmet veren sadece iki kültür sanat merkezi bulunduğunu hatırlatan Zaimağaoğlu, bu alanda faaliyet gösteren yeni merkezler açmak için de girişim başlattıklarını duyurdu.

Atatürk Kültür Merkezi

Sergi ve konferans salonları ile ülkenin kültür ve sanatına hizmet veren Atatürk Kültür Merkezi binasının bakım ve restorasyonunun yapılması için yakın geçmişte girişimde bulunduklarını hatırlatan Zaimağaoğlu, merkezin hizmet kalitesinin artırılması için de çalışma başlattıkları bildirdi. Atatürk Kültür Merkezi’nde Güzel Sanatlar Görevlisi bulunmadığına işaret eden ve açıldığından beri burada sadece Kütüphane Memurlarının görev yaptığına dikkat çeken Zaimağaoğlu, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Bedia Kale’nin AKM’de açılacak sergilerde küratörlük hizmeti vermek amacıyla burada görevlendirildiğini bildirdi.    

İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi

Zaimağaoğlu, Lefkoşa’da Yenişehir’de Kültür Dairesi çatısı altında faaliyet gösteren ve yakın zamana kadar sadece sergi salonu olarak hizmet veren İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nin de oda müziği ve resitallere de ev sahipliği yapacak şekilde donanımının geliştirildiğini kaydetti. Zaimağaoğlu, Kültür Dairesi’nin KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası işbirliğinde Şubat ayından başlayarak İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nde oda müziği konserleri düzenleyeceğinin müjdesini de verdi.

Rüya Reşat Atölyesi

Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu, gerek Kültür Dairesi bünyesinde, gerekse Kültür Dairesi işbirliğinde, ülkede faaliyet gösteren kültür sanat evlerinin sayısının ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla da çalıştıklarını ve bu bağlamda Rüya Reşat Atölyesi için girişimde bulunarak protokol hazırladıklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104