Kumarda kaybettiği sadece para olmadı!

banner37

Girne’de, müşteri olarak kaldığı otel odasındaki koltuğun üzerinde birçok kez sigara söndürdüğü ve odadaki iki adet televizyonun ekranına hasar verdiği iddia edilen zanlı, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek.

Kumarda kaybettiği sadece para olmadı!
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
Girne’de faaliyet gösteren bir otelde müşteri olarak bulunan ve kalmakta olduğu otel odasına kasıtlı şekilde hasar verdiği suçlamasıyla tutuklanan zanlı Gürcan Cebeci aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
Otel odasındaki koltuğun üzerinde birçok kez sigara söndüren ve odadaki iki adet televizyonun ekranına hasar veren zanlı, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı ve teminata bağlandı.
Ülkemize kumar oynamak amacıyla gelen ve kumarda 5 bin dolar kaybeden zanlı, 15 bin TL’lik nakdi teminatı karşılayamadı.
Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.
 

Teminatı karşılayamadı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.
Ülkemizde turist olarak bulunan zanlı Gürcan Cebeci’nin, 17 Kasım’da, Girne’de meydana gelen “Kasti Hasar” suçundan methaldar olduğunu dile getiren polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının kalmakta olduğu otel odasından çıkış yapmasının ardından odada yapılan kontrolde, odadaki hasarların tespit edildiğini ifade etti.

banner134
Otel tarafından yapılan şikayette, zanlının otel odasındaki koltuğun üzerinde 5 kez sigara söndürdüğünün ve odadaki 2 adet televizyonun ekranını sert bir cisimle çizerek toplamda 7 bin 700 TL’lik hasara yol açtığının öne sürüldüğünü belirten Mustafa Yanaroğlu, zanlının otelden ayrılmasından sonra temizlemek amacıyla odaya giren temizlik ekibinin söz konusu durumu fark etmesi üzerine olayın polise intikal ettiğini açıkladı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Zanlının methaldar olduğu suçun yasada 3 yıla kadar hapislik cezası öngördüğüne dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması ve 15 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
Mahkemenin uygun gördüğü nakdi teminat şartını yerine getiremeyen Gürcan Cebeci, 15 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
 

“Kumar oynadığım için pişmanım”
Mahkemede söz alan zanlı Gürcan Cebeci, kendisinin otel tarafından konser etkinliğine davet edilmesi üzerine konsere katılmak, kumar oynamak ve ailesiyle birlikte hafta sonu tatili yapmak amacıyla ülkemize geldiğini dile getirdi.
Kumar oynamak amacıyla ülkemizi sıklıkla ziyaret ettiğini kaydeden Cebeci, kumarda 5 bin dolar kaybettiğini ve ardından casinoda yaşanan bir para tartışması üzerine otel yetkilileri tarafından otelden kovulduklarını ve ilk olarak kendisinin polisi arayıp otel hakkında şikayetçi olduğunu öne sürdü.
Söz konusu olayla kendisinin hiçbir alakasının olmadığını dile getiren zanlı, “Ben burada turistim ama mağdur edildim. Benimle birlikte karım ve çocuğum da mağdur oldu ve paramla rezil oldum. Buraya geldiğim ve kumar oynadığım için pişmanım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75