banner6

Kumarhaneye 25 karton sigara satmış gibi gösterip, fatura kesti

banner37

Gazimağusa’da çalıştığı işyeri adına müşterilerden topladığı 19 bin 402,20 TL’nin 13 bin 400’ünü kumarda harcayıp polise hırsızlık ihbarı yapan D.A.’yla ilgili polis soruşturmasında, yine bulgulara ulaşıldı

Kumarhaneye 25 karton sigara satmış gibi gösterip, fatura kesti
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, çalıştığı işyeri adına müşterilerden topladığı 19 bin 402,20 TL’nin 13 bin 400’ünü kumarda harcayarak polise hırsızlık ihbarı yapan D.A. aleyhindeki polis soruşturması devam ediyor.

Polis, D.A. aleyhindeki yeni iddiaları araştırabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün ek tutukluluk emri aldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, müstahdem tarafından sirkat, kasti hasar ve kumarhanede bulunma suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Mustafa Çebi, zanlının, 20 Eylül’de polisi arayarak, 17 Eylül 2021’de, Gazimağusa’da, Çanakkale Bölgesi Tufan Sokak üzerindeki boş arazi içerisinde park halinde bulunan, çalıştığı şirkete ait RD 886 plakalı van aracın sağ ön kapı camının kırılarak hasara uğratıldıktan sonra araç içerisinde bulunan toplam 19.402,20 TL nakit paranın çalındığı ihbarında bulunduğunu anımsattı.

Çebi, aldığı bilgi ışığında, gerekli inceleme ve araştırmayı yaptığını belirterek, tespitlerini mahkeme aktardı.

Çebi, çelişkili ve yalan beyanlarda bulunduğunu tespit ettiği zanlının, 17 Eylül’de çalışmakta olduğu şirket adına olan aracı park ettikten sonra evine değil de Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir kumarhaneye gittiğini ve burada kendisini K.D. olarak tanıtıp, 13 bin 400 TL para harcadığını dile getirdi.

Tanık polis, şahadetinin devamında, derdest emri gereği tutukladığı zanlının toplam 7 gün süreyle poliste tutuklu kaldığını ve bu sürede, şikayetçi durumundaki ilgili şirket yöneticisinin polise gelerek, geriye dönük yaptıkları araştırmada, zanlının, 8 Eylül 2021 tarihinde, bir markete satmadığı mal karşılığında fatura kestiği bilgisini aktardı.

Tanık polis, yaptığı araştırmada, zanlının 8 Eylül’de saat 17.36’da, Gazimağusa’daki bir kumarhaneye, 9 Eylül 2021 tarihli, bahse konu 4 bin 675 TL tutarındaki 25 karton sigarayı satmış gibi gösterdiği faturayı kesip imzaladığını tespit ettiğini aktardı.

Zanlıdan alınan imza örneklerinin incelendiğini, gerekli ifadelerin temin edileceğini kaydeden tanık polis, zanlı aleyhindeki yeni gelişmeyle ilgili soruşturmasını salimen tamamlayabilmek içim mahkemeden sınırlı ek süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren hakeminin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlının, tahkikatın selameti için 3 gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104