banner6

Kundakçılığa 3 yıl ceza

banner37

Kundakçılığa  3 yıl ceza
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt’ta terminal bölgesinde 24 Ağustos 2015 tarihinde Özgülen Kebap salonunun sahibi olan Abdullah Yıldırım’ın yönlendirmesiyle, sigortadan para almasını sağlamak için kundaklayan çalışanı Arif İri üç yıl hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatları Talat Tunca ile Emre Üngüder hazır bulundu.

   Davanın kararını açıklayan Yargıç Murat Soytaç, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Soytaç, sanığın işlediği suçların ciddiyetine vurgu yapıp, işvereni olan Abdullah Yıldırım’ın fikir babası olduğu suçun işlenmesinde, motosikletten benzin çekip, işyerine 47 bin TL hasar oluşmasına neden olduklarını belirtti.

   Kundakçılık suçunun tehlikeli bir suç olduğuna değinen Soytaç, kamuya açık bir alanda benzin kullanılarak işlenmesinin suçun vahametini artırdığına dikkat çekti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, sanığa oybirliği ile üç yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104