Kundakçılıktan yargılanacaklar

banner37

Bülent İnnalı’ya ait yarım inşaat halindeki binanın önündeki elektrik panosu ile Ahmet Taşseven’e ait aracın kundaklanmasıyla ilgili tutuklanan 17 ve 19 yaşındaki iki zanlı teminatla serbest bırakıldı

Kundakçılıktan yargılanacaklar
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta geçtiğimiz hafta sabahın ilk saatlerinde 10 dakika arayla Bülent İnnalı’ya ait yarım inşaat halindeki binanın ön kısmında bulunan elektrik panosu ile Ahmet Taşseven’e ait ikametgahın avlusu içerisinde bulunan NC 259 plakalı salon aracın üzerine yanıcı madde dökerek kasten yakan 17 ve 19 yaşındaki iki zanlı aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polis, 17 yaşındaki G.C. ile 19 yaşındaki K.C.’nin söz konusu kişilerle hiçbir husumeti olmadığını ve alkol etkisi altında bu suçu işlediklerini belirlemişti.

“Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan iki kişi dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak, polis memuru Nazmi Doğan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Doğan, 30.07.2021 tarihinde saat 04.20 raddelerinde Haspolat Özgür Özada Sokak’ta bulunan Bülent İnnalı’ya ait yarım inşaat halindeki binanın ön kısmında bulunan elektrik panosu üzerine Haspolat’ta sakin K.C. (E-19) ve G.C. ( E- 17) tarafından muhtemelen yanıcı bir madde dökülmek sureti ile ateşe verildiğini, pano ve elektrik kablolarının tamamen yanarak kasti hasara uğratıldığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Nazmi Doğan, 30.07.2021 tarihinde saat 04.30 raddelerinde Haspolat’ta Ahmet Taşseven’e ait ikametgahının avlusu içerisinde bulunan NC 259 plakalı salon aracın üzerine, yine iki zanlılar tarafından muhtemelen yanıcı bir madde dökülmek sureti ile ateşe verildiğini ve tamamen yanarak kasti hasara uğratıldığına vurgu yaptı.

banner134

Soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Doğan, zanlıların yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlamasını talep etti. 

Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 12 bin 500’er TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 250’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88