Kundaklama şüphesi var!

banner37

Gazimağusa’da fıstıkçı Zekeriya Kurucu’nun kızı Ayşe Kurucu’nun kullanımındaki araç, gece yarısı, garajda park halindeyken tamamen yandı

Kundaklama şüphesi var!
banner90
banner8

KİMSEYLE DÜŞMANLIĞIMIZ YOK”... Maddi imkansızlıklar yüzünden akrabaları Cüneyt Tamavcı’ya ait aracı üç yıldır emaneten kullanan Ayşe Kurucu, arabanın, mahalleye süratle giren bir otomobilin ardından alev aldığını belirterek, suçluların bir en evvel bulunmasını istedi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’nın Baykal Bölgesi’ndeki Akdoğan Sokak’ta, bölgenin tanınmış simalarından fıstıkçı Zekeriya Kurucu’nun evinin garajında park halindeki salon araç, gece yarısı 00.45’te, henüz tespit edilemeyen bir sebepten ötürü yanarak kullanılmaz hale geldi.

   Aracın nasıl yandığı henüz bilinmezken, kundaklama şüphesi de polisin araştırmaları arasında.

   Zekeriya Kurucu’nun kızı Ayşe Kurucu, maddi imkansızlık yüzünden üç yıldır akrabaları Cüneyt Tamavcı’ya ait olan aracı emaneten kullandığını belirterek, mahalleye süratle giren bir araçla birlikte bahçelerinden ‘pat’ diye bir ses geldiğini, ardından garajda yükselen alevleri gördüklerini söyledi.

   Korku ve panik içersinde itfaiyeye haber verdiklerini anlatan Ayşe Kurucu, “Aracı, saat 21.30’da her zamanki gibi garaja park ettim. Çok üzgünüm. Kimseyle düşmanlığımız yok. Polis gerekli araştırmayı yapıyor. Suçluların bir an evvel bulunmasını istiyorum. Bagajdaki çantamda, banka taksiti için ayırdığım bin 500 TL de yandı” dedi.

banner134
   Kurucu, araçlarının kundaklandığına dair şüphelerin olduğunu ifade ederek, aracın full sigorta olduğunu belirtti.

Polis soruşturma başlattı

   İtfaiye ve polis ekipleri, yangın ihbarını alır almaz kısa sürede olay yerine ulaştı ve yangını, evlere sıçramadan söndürdü.

   Yangında, Mazda Demio marka PC 336 plakalı araç yanarak kullanılmaz hale gelirken, garaj ve garajda bulunan bazı eşyalar da hasar gördü.

   Ekipler, yangının çıkış sebebini belirlemek için geniş çapta soruşturma başlattı.

   Olay yeri uzmanları, kundaklama şüphesiyle olay mahallini güvenlik şeridi içerisine aldı.

   Ekipler, olay mahallini titizlikle inceleyip yanan araç üzerinde parmak izi araştırması yaptı ve olayla ilgili birçok emare topladı.

  Bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyen polisin başlattığı soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75