Kundaklama zanlıları üç oldu

banner37

Gazimağusa’daki David’s People Bistro-Cafe’nin kundaklanmasıyla ilgili Durmuş Doğan ve Gürbüz Karagöz’ün ardından zanlıları para karşılığı azmettirdiği iddiasıyla Bülent Çabaz da tutuklandı

Kundaklama zanlıları üç oldu
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Polis, Gazimağusa’daki David’s People Bistro-Cafe’nin para karşılığı kundaklanmasına teşvikte bulunduğu şüphesiyle Bülent Çabaz’ı da tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Bülent Çabaz, dün mahkemeye çıkarılarak, aleyhine tahkikat amaçlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlıyı, 19 Haziran 2018’de David’s People Bistro-Cafe’nin kundaklanmasını teşvik ettiği gerekçesiyle tutukladığını belirterek, kundaklamadan tutukladığı Durmuş Doğan ve Gürbüz Karagöz’ün verdiği gönüllü ifadelere değindi.

Gürbüz Karagöz’ün, polise gönüllü ifade vererek, konu suçu üvey babası Durmuş Doğan ile birlikte işlediğini itiraf ettiğine değinen tanık polis, Gürbüz Karagöz’ün ayrıca, üvey babasının Bülent Çabaz’dan konu suça karşılık 10 bin TL nakit para aldığını da ileri sürdü.

Tanık polis, ayrıca, Durmuş Doğan ve Gürbüz Karagöz’ün sözlü beyanlarına göre, zanlı Bülent Çabaz’ın, Durmuş Doğan ve Gürbüz Karagöz’ün tutuklandıktan hemen sonra yakınlarına bin 200 TL ödeme yaptığını belirttiğini anlattı.

Tanık polis, meseleyle ilgili gerekli tüm hususları araştırabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, tahkikatın layıkıyla tamamlanabilmesi için, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75