banner6

Kural ihlali kaza getirdi

banner37

Kural ihlali kaza getirdi
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Başkent Lefkoşa’da dün öğle saatlerinde dikkatsizlik ve kural ihlali beraberinde trafik kazasını getirdi.

   Kızılbaş çemberi yakınında saat 12.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında 22 yaşındaki Elvan Çuhadar yaralandı.

   Kaza, M. Osman Benli Sokak üzerinde seyretmekte olan PR 801 plakalı aracın arkadan gelmekte olan araçları kontrol etmeden yol içerisinde dikkatsiz bir şekilde U dönüşü yapması sonucu geriden gelen ZPC 094 plakalı aracın önünü tıkamasıyla gerçekleşti.

   ZPC 094 plakalı araç, çarpmanın etkisiyle yolun sağından çıkıp toprak alan içerisinde park halinde bulunan bir araca ve bahçe duvarına çarparak durabildi.

   Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgilere göre kaza, dün saat 12.00 sıralarında gerçekleşti.

   Yönetimindeki PR 801 plakalı araçla doğu istikametinden batı istikametine doğru seyreden Elvan Çuhadar (K-22), bu sırada gerisinden gelmekte olan araçları kontrol etmeden yol içerisinde dikkatsice U dönüşü yaptı.

   Çuhadar, bu sırada gerisinden gelmekte olan Oluwaseun Franklin Adesuyi (E-33) yönetimindeki ZPC 094 plakalı aracın önünü tıkayarak çarpışmaya yol açarken, söz konusu araç çarpmanın etkisiyle yolun sağından çıkıp önce toprak alanda park halinde duran HM 435 plakalı araca, daha sonra ise alanda yer alan evin bahçe duvarına çarparak durabildi.

   Kaza sonucu yaralanan PR 801 plakalı aracın sürücüsü Elvan Çuhadar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

   Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110