banner6

Kural ihlali pahalıya mal olacaktı

banner37

Çemberde dönüşe geçen otomobile geçiş hakkı vermeyen genç sürücü, az kalsın anne ve 12 yaşındaki oğlunu hastanelik ediyordu…

Kural ihlali pahalıya mal olacaktı
banner8

Mehmet KARA

Trafik kuralı ihlalleri, her an büyük kazalara yol açabiliyor. Ülkemizde en büyük trafik kuralı ihlallerinin başında ise aşırı sürat, seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmak ve alkollü araç kullanmak geliyor.

Bunun yanı sıra kırmızı ışık ihlali ile çemberlerde yolun sağından gelen araçlara geçiş hakkı verilmemesi de kazalara sebebiyet veren unsurlar arasında yer alıyor.

Lefkoşa’da, dün akşam meydana gelen bir kaza, bu ihlallerden biri nedeniyle gerçekleşti.

Yarim çemberinde dönüşe geçen otomobile geçiş hakkı vermeyen yabancı uyruklu genç sürücü, KJ 481 plakalı araçta bulunan anne ve 12 yaşındaki oğlunu az kalsın hastanelik edecekti.

banner134

Akşam saat 19.00 sıralarında meydana gelen kazada, çarpışmanın etkisiyle araçlardan biri kaldırıma diğeri yolun içine savruldu.

Her iki araçta hasar oluştu

Şans eseri herhangi bir yaralanmanın olmadığı kazada her iki araç hasar gördü. Kaza sonrasında trafik akışı bir süre aksadı.

Kaza ihbarı üzerine Trafik Şube ekibi, kısa sürede olay yerine gitti. Kazalı araçlar, polisin incelemelerinin ardından çekiciyle olay yerinden kaldırıldı ardından trafik normal seyrine döndü.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104