banner6

Kural tanımaz suç makinesi parmaklıklar ardına konuldu

banner37

Kural tanımaz suç makinesi parmaklıklar ardına konuldu
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Yasaları çiğnemeyi ve suç işlemeyi adeta yaşam biçimine çeviren M.I. sonunda yakalandı. Ülkenin dört bir yanında çeşitli suçlar işledikten sonra yasa dışı yolla yurt dışına kaçtığı, bir süre sonra yine yasa dışı yolla geri dönerek suç işlemeye devam ettiği belirlenen M.I. sonunda yakalandı ve işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız’ı tanık olarak dinletti.

   Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, Gazimağusa’da meydana gelen “Muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’den çıkış yapma”, “Muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ye giriş yapma”, “KKTC’de izinsiz ikamet” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Şükrü Hafız, zanlının, 2015’te polis tarafından arandığını bildiği halde, Gazimağusa Limanı’ndan Mersin’e gidecek bir yük gemisine muhaceret işlemi yaptırmadan binip, konu gemiyle ülkeden yasa dışı çıkış yaptığını anlattı.

   Hafız, zanlının, 13 Eylül 2021’de Mersin’den yine işlem yaptırmadan bir yük gemisine binerek, Gazimağusa Limanı’na gelerek işlem yaptırmadan limandan çıktığını söyledi.

   Derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilip tutuklanan zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini kaydeden tanık polis, zanlının 2015’te Dörtyol’da, 2016’da Mağusa ve Lefkoşa’da, 2017’de Lefke’de benzeri suçlar işlediğini, askıda ‘Sahtekarlıkla para temini’, ‘Darp’, ‘Sirkat’ ve ‘Başkasının kimliğine bürünme’ gibi 6 dosyası bulunduğunu kaydetti.

   Hafız, zanlı aleyhindeki tahkikatı tamamladığını belirterek mahkemeden zanlıyı ülkedeki statüsünü dikkate alarak cezaevine göndermesini istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 12:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110