banner6

Kural tanımazlık diz boyu!

banner37

Lefkoşa’da yasakları hiçe sayan bazı sürücüler nedeniyle günlük trafik çilesi daha da çekilmez bir hal aldı. Anayolda trafik akışının olduğu şerit içine aracını park edenler yüzünden trafikte kaos yaşanıyor, sinirler geriliyor

Kural tanımazlık diz boyu!
banner99

Doğan SAMER

Ülkemizde trafik kurallarının birçoğunun hiçe sayıldığını, günlük yaşamımızda görüyoruz.

En yoğun araç trafiğine sahip Lefkoşa’da da okul giriş-çıkış saatlerinde, mesai başlangıç ve bitiş zamanlarında trafik yoğunluğu artıyor hatta çoğu zaman bu durum işkenceye dönüşüyor.

Ne yazık ki, trafik işkencesini daha da çekilmez hale getirenler olduğu bir gerçek.

KIBRIS Gazetesi, Lefkoşa’da terminal bölgesinde trafik akışını gözlemledi.

Trafik kaosu, terminal çemberinin her bir yerini sarmış durumda.

Trafik akışının olduğu çift şeritli yolun içerisine arabasını park edenler yüzünden ne yazık ki yol, tek şeritten işlemek zorunda kalıyor. Burada yaşanan trafik tıkanıklığı da terminal çemberindeki akışı engelliyor.

Yol içerisine araçlarını park edenlerin yanı sıra yayaların geçiş noktası olan kaldırımların üzerine, aracın yarısı şerit içinde yarısı kaldırım üzerinde olacak şekilde park şekilleri gibi birçok kural tanımazlığı söz konusu güzergahta görmek mümkün.

Yaya geçidi olduğu halde yayaların yolu karşıya araç trafiğini kollayarak ya da durdurarak geçmesi de karşımıza çıkan olaylardan biri oldu.

Terminal yolunda park yapılmasının yasak olduğunu anlatan yerlerdeki çift sarı çizgilerin de silinmiş olduğu dikkatlerden kaçmadı.

İş yerlerinin yoğunlukta olduğu bu bölgedeki park sorunu, suç işlemeyi de beraberinde getiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104