Kurallara uymayanlara ceza yağıyor

banner37

Ülkedeki Koronavirüs tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılmasıyla, Gazimağusa Belediyesi’ndeki zabıta ekipleri de, faaliyetlerine izin verilen iş yerlerindeki denetimlerini sıklaştırdı. 6 ekip, her gün, geceye kadar denetimde…

Kurallara uymayanlara ceza yağıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

4 GÜNDE 600 İŞ YERİ DENETLENDİ… Gazimağusa Belediyesi Zabıta Amiri Halil Karagil’in verdiği bilgiye göre, son 4 günde 600’e yakın işletme denetlendi, birçok iş yeri sahibine ceza kesildi. Karagil, bu sürede 17 kişiye sosyal mesafe kurallarına uymayıp, maske takmadığı için 440’ar TL, 3 işletmeye de sosyal mesafe kurallarını sağlamadığı için 4 bin 400 TL para cezası kesildiğini ifade etti

Ülkemizdeki Koronavirüs tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılmasıyla, Gazimağusa Belediyesi’ndeki zabıta ekipleri de, faaliyetlerine izin verilen iş yerlerindeki denetimlerini sıklaştırdı.

Belediyedeki 13 zabıtadan oluşan 6 ekip, haftanın her günü bölgede etkin denetim yaparak, kurallara uymayanları cezalandırıyor.

Denetimler sırasında iş yeri sahiplerini de bilgilendiren zabıta ekipleri, halk sağlığı için her gün, 08.30 ile 21.30 saatleri arasında, 100’ü aşkın iş yerini denetliyor.

Gazimağusa Belediyesi Zabıta Amiri Halil Karagil, iş yerleri sahiplerine, kurallı hayata uyması için çağrı yaptı.

Halil Karagil, yasal emirlere uymayanların yasal mevzuat çerçevesinde cezalandırıldıklarına dikkat çekerek, en düşük para cezasının 440 TL olduğunu vurguladı.

Karagil, zabıta ekiplerinin, dün gün boyunca, yüzü aşkın iş yerine denetim yaparak, iş yeri sahiplerini bilgilendirdiğini kaydetti.

Son 4 günde 600’e yakın işletmenin denetlenerek, birçok iş yeri sahibine ceza kesildiğini anlatan Halil Karagil, bu sürede, bölgedeki 17 kişiye sosyal mesafe kurallarına uymayıp, maske takmadığı için 440’ar TL, 3 işletmeye ise sosyal mesafe kurallarını sağlamadığı için 4 bin 400 TL para cezası kesildiğini ifade etti.

Karagil, 3 iş yerinin de kapalı olması gereken saatte açık olduğunu tespit edip uyarılarak zabıta ekipleri tarafından kapatıldığını anlattı.

banner134
Karagil, şöyle devam etti:

“Tedbirlerin kademeli olarak kaldırılmasıyla denetimlerimizi daha da sıklaştırdık.

6 ekip, haftanın her günü bölgede etkin denetim ve bilgilendirme yapıyor.

Halkın sağlığı için canla başla çalışıyoruz.

Belediyemize gelen ihbarlar, vakit kaybedilmeden değerlendiriliyor.

Market, eczane, fırın, kasap, kaportacı, petrol istasyonu, su fabrikası gibi açık olan tüm işletmeler denetleniyor.

Yoğun olan bazı işletmeler ise günde 2-3 kez denetleniyor.

Kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı için kurallara uymalıyız. Sosyal mesafe ve hijyene gereken önemi vermeliyiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75