banner6

Kurallara uyun, gerekmedikçe sokağa çıkmayın!

banner37

Geçitkale köy meydanında, Sağlık Bakanlığı ve Geçitkale Belediyesi’nin  işbirliğinde, 543 kişiye PCR testi yapıldı. Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, vatandaşları uyardı:

Kurallara uyun, gerekmedikçe sokağa çıkmayın!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Geçitkale köy meydanında, dün 12.00 ile 16.00 saatleri arasında, Sağlık Bakanlığı ve Geçitkale Belediyesi’nin işbirliğinde, bölge halkına PCR testi yapıldı.

   Belediye çalışanlarının tedbirli gözetiminde, sağlık çalışanları toplam 543 kişiye PCR testi yaptı.

   Test sonuçları, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacak.

   Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, testlerin yapıldığı meydanda, KIBRIS’a konuştu ve vatandaşlara, mesafe ve maske konusundaki kurallara uyması çağrısında bulundu.

   Başkan Hasan Öztaş, “Kurallara uyun, gerekmedikçe sokağa çıkmayın! Kahve toplantılarından, akraba ve komşu ziyaretlerinden uzak durun. Toplu halde kutlama, eğlence ve yeme içme âlemlerinden kaçının” dedi.

   Hasan Öztaş, bölgede ve belediyesine bağlı olduğu tüm köylerde etkin denetim yaptıklarını belirterek, kurallara uymayanlara ceza keseceklerini duyurdu.

   Virüsün mutasyona uğramış şeklinin çok daha bulaşıcı ve etkili olduğunu vurgulayan Öztaş, şöyle konuştu:

   “Panik haliyle değil tedbirle hareket etmeliyiz. Elzem ihtiyaçlar dışında dışarıya çıkılmamalı, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalıyız. Virüsün öldürücü ve bulaşıcı etkisinden ancak korunarak kurtulabiliriz. Daha az vaka varken aldığımız tedbirleri ne yazık ki gevşettik. Vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. Artık çok daha dikkatli, çok daha tedbirli olmak zorundayız. Geçtiğimiz güne kadar, Geçitkale tüm bölgelere nazaran en az vakayla bu süreci oldukça kontrollü ve tedbirli şekilde geçiriyordu. Ancak, 4 vatandaşımızın testinin pozitif olması ve buna istinaden 20’nin üzerinde vatandaşımızın temaslı olmasıyla tedbirlerimizi daha da sıklaştırdık. Bu zorlu süreci aldığımız tedbirlerle atlatacağız. Bu aşamada, en çok ihtiyacımız olan, birbirimize olan desteğimiz ve güvenimizdir. Halkımızdan, kurallara uymasını rica eder, pozitif çıkan vatandaşlarımıza acil şifa dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104