Kurallara uyun ve aşı olun

banner37

Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım ülkenin üçüncü bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi ve çağrı yaptı

Kurallara uyun ve aşı olun
banner99

“ÜÇÜNCÜ KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”… RES-BİR Başkanı Salih Kayım vaka sayısının artışına bağlı olarak önlem alınmasının zorunlu hale geldiğini kaydetti ve alınan bu önlemlerin de halkı aşılanmaya yönlendireceğine inandığını ifade etti. Kayım “vakalarda ciddi bir yükseliş vardı. Bu nedenle hepimize düşen görevler var. Kurallara uymak zorundayız. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Bu kararların insanları aşı olmaya iteceğine inanıyorum. Aşılandıkça hastalığı daha hafif geçireceğiz. Hastaneler kilitlenmeyecek ve böylece üçüncü bir kapanmaya ihtiyaç duyulmayacak. Üçüncü bir kapanmayı kaldıramayacak bir durumdayız” dedi.

Ceren ÖZBİL


Pandeminin yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle ülkede bazı restoranlar kapandı, bazıları şube sayısını azalttı, bazıları ise küçülmeye gitti. Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Restorancılar Birliği (RES-BİR) Başkanı Salih Kayım, pandeminin sektöre etkileri ve alınan son kararlar hakkında değerlendirme de bulundu.


Kayım, kapanan ya da bir şubesini kapatan restoranlar olduğunu doğruladı ancak bunların son alınan kararlarla alakalı değil, pandeminin en başından beri yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili olduğunu belirtti.


Kaç restoranın kapandığı yönünde ellerinde net bir veri olmadığını söyleyen Kayım, “restorancılık sektöründe çok hızlı el değiştirmeler oluyor. Bu nedenle kaç iş yerinin kapandığını bilemiyoruz. Ancak kapanan işyerleri olduğu bir gerçektir” dedi.

“Üçüncü bir kapanmayı kaldıramayız”


banner134
Vaka sayısının artışına bağlı olarak bir önlem alınmasının zorunlu hale geldiğini kaydeden Kayım, alınan bu önlemlerin de halkı aşılanmaya yönlendireceğine inandığını ifade etti. Kayım şu şekilde konuştu:


“Vakalarda ciddi bir yükseliş vardı. Bu nedenle hepimize düşen görevler var. Kurallara uymak zorundayız. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Bu kararların insanları aşı olmaya iteceğine inanıyorum. Aşılandıkça hastalığı daha hafif geçireceğiz. Hastaneler kilitlenmeyecek ve böylece üçüncü bir kapanmaya ihtiyaç duyulmayacak. Üçüncü bir kapanmayı kaldıramayacak bir durumdayız.”

“Elimizi taşın altına koymaya hazırız”


Salih Kayım, benzer bir uygulamanın İngiltere ve İsrail’de de olduğunu hatırlattı ve şu şekilde konuştu:


“Bu uygulama Almanya, İngiltere ve İsrail’de HES koduyla uygulanıyor. Tabi biz de şu anda manuel olarak başlayacaktır. Bir bu konuda gerekli desteği de vermeye hazırız. Elimizi taşın altına da koyarız. Çünkü üçüncü bir kapanmayı kaldıramayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75