banner6

Kuralsızlığa geçit yok

banner37

Polis, Lefkoşa bölgesinde ağır tonajlı vasıtalara yönelik denetim yaptı, belirlenen saatler dışında umumi yolları kullanan traktör, biçerdöver, kamyon ve TIR’lar trafikten alıkonuldu, şoförlere ceza kesildi

Kuralsızlığa geçit yok
banner99

Mehmet KARA

banner134

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Şube ile Demirhan Karakolu’nda görevli polis ekipleri, dün mesai saatlerinin başlangıç ve bitiş saatlerinde ağır tonajlı vasıtalara yönelik denetim yaptı.

Üç farklı noktada yapılan kontrollerde, Fasıl 83 Umumi Yolları Koruma Yasası’nın 4. maddesine göre, umumi yollarda belirlenen saatler dışında kullanılan traktör, biçerdöver, kamyon ve TIR’lar durduruldu, geçişlerine izin verilmedi.

Kurallara uymayan sürücülere 183.40 TL cezai işlem uygulandı.

Değirmenlik Dağ Yolu Çemberi yakınlarında, Erülkü Süpermarket önünde ve Yonca Kavşağı’nda gerçekleştirilen kontrollerde, uzun araç kuyruğu oluştuğu gözlemlendi.

Ağır vasıtalar için düzenleme yapılmıştı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Fasıl 83 Umumi Yolları Koruma Yasası’nın 4. maddesinin Karayolları Dairesi Müdürü’ne verdiği yetkiye dayanarak KKTC genelinde trafiğe açık tüm yollarda, yaz/kış dahil kamu mesai saatlerine göre ağır vasıtalar için düzenleme yapmıştı.

Buna göre, mesai başlangıcının bir saat öncesi ile yarım saat sonrasına kadar; mesai bitiminin de yarım saat öncesi ile bir saat sonrasına kadar 5 bin kg ve üzerindeki ağırlıkta olan kamyonların seyrüseferleri ve trafikte bulunmaları yasaklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 08:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104