banner6

Kurt köpeğini av tüfeğiyle vurup öldürdü

banner37

Kurt köpeğini av tüfeğiyle vurup öldürdü
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
 

   Ulukışla’da Mandıralar Bölgesi’nde bir yaşındaki kurt köpeğini kanunsuz olarak tasarruf ettiği av tüfeğiyle vurup öldüren A.K., mahkemeye çıkartıldı.
   İşlediği iddia edilen ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu, ateşli silah ve patlayıcı taşıma, hayvan öldürme ve meskun mahalde ateş açma suçlarından tutuklanan A.K., Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzuruna çıkartılarak aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Cemal Pınardan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Cemal Pınardan, zanlının, 7 Haziran’da saat 22.00’de Ulukışla’da umumi bir yer olan isimsiz toprak yol içerisinde, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu M.Y. adına kayıtlı Fransız malı düz kurma av tüfeğiyle, bir yaşındaki kül renkli erkek kurt köpeğini göğsünden vurmak suretiyle öldürdüğünü söyledi.
   Pınardan, olayın bilgilerine gelmesi üzerine, Geçitkale Veteriner Dairesi’nde yapılan otopside köpeğin av tüfeğiyle vurularak öldüğünün tespit edildiğini belirterek, zanlının derdest emri gereği tutukladığını anlattı.
   Pınardan, zanlının evinde yapılan aramada bahse konu av tüfeğini mutfak dolabı üzerinde bulup emare aldığını kaydetti ve mahkemeden henüz yeni başlattığı soruşturmasını salimen yürütebilmek için süre istedi.
   Boş kovanı henüz bulamadığını kaydeden tanık polis, emare silahı balistik incelemeye gönderdiğini sözlerine ekledi.
   Huzurundaki talebi değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104