banner6

Kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu

banner37

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dün renkli etkinliklerle kutlandı. “Atam İzindeyiz” sloganı ile Lefkoşa’da kortej yürüyüşü ve dans gösterileri yapıldı, konser verildi

Kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Başkent Lefkoşa’da “Atam İzindeyiz” sloganıyla tüm okulların, üniversitelerin, kurum ve kuruluşlar ile spor federasyonlarının katılımı ile kortej yürüyüşü yapıldı.

Yüzlerce genç ve çocuk dün saat 17.30’da Lefkoşa Dereboyu’nda toplandı. Etkinlik, spor federasyonlarının gösterileri ile başladı. Kortej esnasında dans ve spor ritmik hareketler gösterisi de yapıldı.

Bando eşliğinde Lefkoşa Dereboyu Pronto Çemberi önünden başlayan yürüyüş, Ledra Palace ışıkları, Cumhurbaşkanlığı güzergahı izlenerek İnönü Meydanı alanına varılmasıyla son buldu.

Kortejin ardından İnönü Meydanı’nda “Gala Gecesi” düzenlendi. Bir grup öğrencinin oluşturduğu Fener Alayı saat 19.30’da gala ve konser alanına meşalelerle yürüdü.

Gala gecesinde konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, bu yılki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın, adına yakışır şekilde şölen atmosferinde kutlanabilmesi amacıyla, birçok etkinliğin yer aldığı bayram haftasını organize ettiklerini söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’ da Kurtuluş Meşalesini Samsun'dan yakarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin Kıbrıs Türk Halkı’na da bir cesaret örneği teşkil ettiğini dile getiren Berova,

gençliğe armağan edilen bu bayramın, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceğinin gençliğin omuzlarında yükseleceğine bir işaret olduğunu vurguladı.

Konuşmanın ardından Telsim Freezone Müzik Yarışması’nda dereceye giren okullar sahne aldı.

"Gala Gecesi, Grup Yüksek Sadakat konseriyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 09:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110