Kutlu Evren: Ülke kalkınmasına katkı koyacak her türlü faaliyete hazırız

banner37

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kutlu Evren: Ülke kalkınmasına katkı koyacak her türlü faaliyete hazırız

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, toplantıda Bakanlık Müsteşarı Gürkan Kara, Bakanlık Müdürü Hüseyin Amcaoğlu ve Tapu Müdürü Berna Selengin de hazır bulundu.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, İnşaat Müteahhitleri ile ülke kalkınmasına katkı koyacak her türlü faaliyete ülkenin tüm kurum ve kuruluları ile işbirliğine bakanlık olarak hazır olduklarını söyledi.

Birliğin taleplerini titizlikle inceleyip hayatı kolaylaştırmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına söyleyen Bakan Evren, hedeflerinin kısa sürede ülkede yıllardır çözülemeyen sorunları çözmek ve ülkeye ciddi projeler kazandırmak olduğunu söyledi.

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer de, Kat İttifak Yasası için uzun yıllar mücadele verdiklerini ve bu mücadele sonunda bu yasanın geçtiğini, ancak yasanın istenen düzeyde çalışmadığını kaydetti. Bu konuda bakanlıkla işbirliği yapılmasını talep eden Gürcafer, kısa sürede sorunların çözümleneceğine olan inancını belirtti.

Gürcafer, tapu devirlerinin hızlandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İnşaat ruhsatlarının merkezileştirilmesi, bütün birimlerin toplanacağı bir birimin oluşması için proje başlatacaklarını ve bu projenin hayat bulması için İçişleri Bakanlığı’nın da uygun göreceği bir yer talep etti.

Kıbrıs’a uygun bir TOKİ sistemi hayata geçirmeyi düşündüklerini dile getiren Gürcafer, özellikle kırsal kesimlerde konut edinebilmesini sağlamak amacı ve bu sistem ile yurtdışında yaşayan, kökenleri ile buluşmak isteyen vatandaşa da bir fırsat doğacağını belirtti. Gürcafer, TOKİ sisteminin hayata geçmesi için İçişleri Bakanlığı’na işbirliği teklifinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER