banner6

Kuveyt'ten Rum Milletvekillerine saat hediyesi

banner37

Görevleri gereği Kuveyt’e giden Rum Milletvekillerine oldukça pahalı kol saatleri hediye edildiği bildirildi.

Kuveyt'ten Rum Milletvekillerine saat hediyesi
banner8

Öte yandan hediyelerin kabul edilmesi ve Meclis malı olarak kaydedilmemesinin etik olup olmadığı sorgulanıyor. 

Politis gazetesi manşetten verdiği haberinde, Rum Meclis’inden bir heyetin geçen Nisan ayında Kuveyt’e ziyarete gittiğini yazdı.

Heyette Rum Meclis Başkanı Dimitris Silluris, AKEL Milletvekili İrini Haralambidu, DİKO Milletvekili Hristina Erotokritu, EDEK Milletvekili İlias Mitianthus ve Vatandaşlar İttifakı Milletvekili Anna Theologu’nun yer aldığını aktaran gazete, Kuveyt Meclis Başkanı’nın bu ziyaret sırasında heyetin her bir üyesine TAG Heuer ve Charriol marka saatler hediye ettiğini kaydetti.

Haberinde Milletvekillerinin kişisel sıfatları altında Kuveyt ve Kuveyt Meclisini ziyaret etmediğine ve konunun etik boyutuna dikkat çeken gazete, Milletvekillerinin bu hediyeleri almaya haklarının olup olmadığı ve Güney Kıbrıs’a geri döndüklerinde bunları Meclis mülkü olarak kaydettirmeleri gerekip gerekmediğini sorguladı.

Gazete Meclis’in, yıllardır Meclis heyeti üyelerine yurtiçi ve yurtdışında verilen hediyelerle ilgili bir kanun yapmanın gerekliliği üzerinde durduğunu, ancak böyle bir kanunun hiç yapılmadığını da belirtti. 

banner134

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104