banner6

Kuyuda insan ararken köpek buldular

banner37

Avtepe’deki 120 metre yükseklikteki Gastro Mağarası’nı gezmeye giden Rus aile, burada köpekleri 30 metrelik kuyuya düşünce “Köpek düştü dersek itfaiye ve ambulans gelmez” düşüncesiyle “kuyuya insan düştü” dedi, polis, itfaiye, ambulans ekipleri büyük panik yaşadı.

Kuyuda insan ararken köpek buldular
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Avtepe- Kuruova arasında bulunan 120 metre yükseklikteki Gastro Mağarası’nı gezmeye giden Rus ailenin güzel başlayan gezisi, heyecanlı bir maceraya dönüştü.

Rus ailenin köpeği, mağaradaki 30 metrelik kuyuya düştü. Aile, “Köpek düştü dersek itfaiye ve ambulans gelmez” düşüncesiyle “kuyuya insan düştü” dedi. Bunun üzerine polis, itfaiye ve ambulans ekipleri seferber oldu.  Mağarada büyük bir panik yaşandı ama ekipler mağarada insan ararken köpek buldu. Rus aile köpek bulunana kadar gerçeği söylemedi.

Zahmetli de olsa kurtarma operasyonu mutlu bitti. Köpeğin ağır yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi.

Gezmeye gittiler, perişan oldular

Avtepe- Kuruova arasında bulunan Gastro Mağarası’ndaki su kuyusuna düşen köpek, Yeşilköy itfaiye ekibinin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı.

Karaoğlanoğlu’nda yaşayan Rus Maria Chelkina, çocukları Mikail, Olga ve köpeğiyle birlikte dün saat 18.00 sıralarında 120 metre yükseklikteki Gastro Mağarası’nı gezmeye gitti.

Köpek, mağaradaki 30 metrelik boş su kuyusunun içerisine düştü. Olayın hemen ardından Rus turist anayola giderek, yoldan geçenlerden yardım istedi. Rum bir çift, Rus turiste yardım etmek için arabayla mağaranın bulunduğu bölgeye tekrar geri döndü. Kuyunun içinde insan olduğunu söyleyerek, telefonla yardım istediler. Bunun üzerine bölgedeki polis, itfaiye ve ambulans ekipleri olay yerine geldi.

İlk aşamada kuyunun içerisine fenerle bakıldı ancak bir şey görülmedi. Rus turistin, kuyu içerisinde insan olduğu ısrarı üzerine demir parmaklıkları kesilerek, kuyuya yeniden bakıldı. Yine bir şey görülemeyince, bu kez kuyuya cep telefonu indirilerek kamera yardımıyla kuyu görüntülendi fakat kuyu içerisindeki köpek, kahverengi olan renginden dolayı fark edilmedi. Rus turist en sonunda kuyuya köpeğinin düştüğünü söyledi. Bunun üzerine köpeği almak için bir itfaiye görevlisi kuyuya indi. Uzun uğraşların ardından köpek kurtarılarak, kuyudan çıkarıldı.

Ambulansın arka tekerleği çukura saplandı

Bu sırada, olay yerinden ayrılmaya çalışan ambulansın arka tekerliği ise yol içinde çökme olmasından dolayı çukura saplandı.

Bu kez de itfaiye ekipleri ambulansın saplandığı yerden çıkmasına yardımcı olmak için seferber oldu.  İtfaiye, yarım saat boyunca ambulansı saplandığı çukurdan çıkarmak için uğraştı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 11:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104