banner6

Kuyular yetmeyince, lağım çukuru açtılar

banner37

Bostancı’da Zakaf Fabrikası olarak bilinen bölgedeki işçi yatı evlerinin fosseptik kuyuları yeterli gelmeyince çareyi bölgeye uyduruk bir çukur açmakta buldular, üzerini araba lastiği ve demirle kapattılar

Kuyular yetmeyince, lağım çukuru açtılar
banner99

“SEZON SONUNA KADAR MÜSAADE ETTİK”… Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, söz konusu yatı evlerinde sezonluk işçilerin kaldığını ve evlerin fosseptik kuyuları yeterli gelmediğinden lağım sularının daha önce bölgedeki dereye akıtıldığını söyledi. Bölgeye lağım çukuru açıldığına dair ihbar gelir gelmez belediye ekipleriyle bölgeye giderek inceleme yaptıklarını belirten Orakçıoğlu, “Burada kalanlar sezonluk işçi olduğundan, sezon sonuna kadar müsaade ettik” dedi.

Güren TİLKİ

banner134

Güzelyurt’a bağlı Bostancı’da, sezonluk işçilerin kaldığı yatı evlerinin fosseptik kuyu sorunu, çevre ve insan sağlığı hiçe sayılarak evlerin yanı başına çukur açılıp, üzeri de araba lastiği ve demirle kapatılarak çözülmeye çalışıldı.

Zakaf Fabrikası olarak bilinen bölgedeki işçi yatı evlerinin fosseptik kuyuları yeterli gelmediği için daha önce lağım sularının bölgedeki dereye akıtıldığını belirten Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, yatı evlerinin yanına açılan lağım çukurunun da izinsiz olduğunu vurguladı.

Bölge sakinleri ise yatı evlerinin lağım sorununun yıllardır çözülmemiş olmasını eleştirerek, evlerin yanına açılan lağım çukurunun çevre ve insan sağlığına vereceği zarara dikkat çekti.

Bölge sakinleri, yatı evlerinin hemen yanından açılan çukura kadar da üstü açık bir kanal kazılarak lağım sularının akıtıldığına vurgu yaptı.

Çukurda biriken lağım sularının çevreyi kirletip, insan sağlığına zarar vereceğini kaydeden bölge sakinleri çukurun bir an önce kapatılmasını istedi.

“Sezon sonuna kadar müsaade ettik”

KIBRIS’a konuşan Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, bölgedeki işçi yatı evlerinin fosseptik kuyularının yetersiz olduğunu belirterek, bu nedenle kuyulardan taşan suların daha önceleri dereye akıtıldığını söyledi.

Kaymakam Orakçıoğlu, ihbar gelir gelmez belediye ekipleri ile birlikte bizzat bölgeye gidip yaşanan sorunu yerinde incelediğini kaydederek, yapılan çalışmanın izinsiz olduğunun tespit edildiğini dile getirdi.

Yatı evlerinde sezonluk işçilerin kaldığını söyleyen Kaymakam Orakçıoğlu, “O nedenle, sezon sonuna kadar müsaade ettik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88