banner6

Kuyumcuya ‘ölüm’ mesajı atıldı

banner37

Kuyumcuya ‘ölüm’ mesajı atıldı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Mahmut Uğurluşanlıtürk’ün yapmakta olduğu Lapis Kuyumculuk isimli işletmenin 22 Nisan’da kurşunlanması olayıyla ilgili olarak bir kişi tutuklandı.

   Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi, kurşunlama olayının akabinde, kuyumcu dükkanının işletmecisi Mahmut Uğurluşanlıtürk’e “Oğlunun dolandırdığı parayı vermiyordun. Son sözünü yaz bana. Aklın varsa öde yoksa bu sefer dükkanına değil kafana sıkılacak” diye tehdit mesajının atıldığı cep telefonu hattıyla bağlantısını tespit ettiği İ.B. isimli kişiyi 9 Mayıs’ta Ercan Havaalanı’ndan ülkeye giriş yaparken yakaladı ve dün zanlıyı mahkemeye çıkararak aleyhine 5 gün ek tutukluluk emri aldı.

   Zanlı İ.B., “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu ve taşıma”, “Meskun mahalde ateş açma” ve Kasti hasar” suçlamalarıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada, 22.04.2022 tarihinde saat 05.00’te Lefkoşa’da Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Mahmut Uğurluşanlıtürk’ün yapmakta olduğu Lapis Kuyumculuk isimli işletmenin batıya bakan vitrin camına kimliği meçhul şahıs veya şahıslar tarafından henüz tespit edilemeyen ateşli silah ile bir el ateş edildiğini anımsattı.

   Açıkada, sıkılan kurşunun konu işletmeye ait 2 adet 180 cm x100 cm ebatlarındaki vitrin camının kırılarak hasar görmesine neden olduğunu kaydetti.

“Zanlının telefon hattından tehdit mesajı atıldı”

   Süleyman Açıkada, mesele ile ilgili olarak yapılan araştırmada konu ile ilgili olarak olayın akabinde Mahmut Uğurluşanlıtürk’ün kullanımında bulunan GSM hattına, “Oğlunun dolandırdığı parayı vermiyordun. Son sözünü yaz bana. Aklın varsa öde yoksa bu sefer dükkanına değil kafana sıkılacak” içerikli mesaj atıldığına vurgu yaptı.

   Açıkada, bahse konu telefon hattıyla ilgili yapılan araştırmada hattın zanlının kullanımındaki hat ile görüşme detaylarının tespit edildiğini kaydetti.

   Zanlının aleyhinde 01.05.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilip, aranan şahıs ilan edildiğini belirten Açıkada, zanlının 09.05.2022 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan giriş yaptığı esnada tespit edilip tutuklandığını anlattı.

   Açıkada, zanlının mesele ile bağlantısının çıkmasının kuvvetle muhtemel olduğundan 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110