banner6

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki bağlar güçleniyor

banner37

2022 Yılı İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında Eylem Planı’na yönelik toplantı ve yerinde incelemeler yapılıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki bağlar güçleniyor
banner99

Türkiye  Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan 2022 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması Eylem Planı kapsamında,  Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal   Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile sorumluluğunda bulunan eylemlere ilişkin KKTC’de çalışma ziyaretinde bulunuyor.

 Bu sabah Güneş Hotel’de gerçekleştirilen Heyetlerin Eylem Planı Değerlendirme  Toplantısı’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Bakanlık Müsteşarı Ecevit Alper  ve Sosyal  Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan  hazır bulundu.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Hasan Taçoy,  toplantının başında yaptığı konuşmada bakanlığın devam eden çalışmaları ve projeleri  hakkında bilgi verdi. Bakan Taçoy, amaçlarının  2023 yılı ve sonrasında eylem planlarını geliştirip hayata geçirmek olduğunu vurguladı.

Taçoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki bağların daha da güçlenerek devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal   Hizmetler Bakan Yardımcısı  Rıdvan Duran da konuşmasında, Kıbrıs’a gelmekten gurur duyduklarını belirterek, Kıbrıs konusunda her zaman çok hassas olduklarını vurguladı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan ise konuşmasında,  sosyal hizmetlerin işleyişi ve eksiklikleri  noktasında neler yapılması  gerektiği  üzerinde durdu. Konuşmaların ardından Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Ecevit Alper bir sunum gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın davetlisi olarak ülkemizde  temaslarda bulunan  Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Bakanlığı heyetine ayrıca Sosyal Hizmetler Dairesi  Lefkoşa Kaza Dairesi yetkilileri tarafından bilgilendirme sunumu da  yapıldı.

Kalkınma Bankası Toplantı Salonu’nunda saat 10.00’da başlayan sunumda, Sosyal Hizmetler Dairesi Lefkoşa Kaza Dairesi Sorumlusu Yeşim Gürçınar tarafından  Sosyal Hizmetler Dairesi’nin faaliyetleri, yasal mevzuatı, görev alanları ve birimleri hakkında bilgi verildi. Lefkoşa Çocuk Yuvası Sorumlusu Osman Karamanlı da,  Lefkoşa Çocuk Yuvası hakkında konuk heyete sunum yaptı.

TC Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı heyeti,   daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’yi ziyaret etti.

Ziyaretin ardından   Eziç Restoran’da TC Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı heyeti  onuruna verilen yemeğe geçildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104