Kuzey Kıbrıs'ta insan ticaretinin önlenmesi için teklif çağrısı açıldı

banner37

Kuzey Kıbrıs'ta insan ticaretinin önlenmesi için teklif çağrısı açıldı
banner90
banner99

Avrupa Komisyonu, Kuzey Kıbrıs’ta insan ticaretinin önlenmesi ve bu konudaki farkındalığın artırılması amacıyla 1 milyon Euro’luk teklif çağrısı açtı. Teklif Çağrısının Temel hedeerinin, İnsan ticaretini önleme ve farkındalığı artırmak; Mağdurların haklarına erişimlerini iyileştirmek; İnsan ticaretinin her türü ile ilgili bilgiyi artırıp, etkin ve eş güdümlü müdahaleyi geliştirmek olarak açıklandı.

banner134
Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği’nden yapılan açıklamaya göre, paydaşların koordinasyonunu ve insan ticaretine karşı eylemlerin etkinliğini arttırmak için bir platformun oluşturulması ve yürütülmesine destek amacıyla 200 bin Euro, Kuzey Kıbrıs veya Kıbrıs genelinde insan ticaretini önleme ile ilgili girişimlere ise 800,000 Euro destek sağlanacak.

Seçilen projeler, kısımlarına bağlı olarak 60 bin Euro ile 3 yüz bin Euro arasında değişen miktarlarda AB hibeleriyle desteklenecek.

Teklier için başvurular 2 Ekim 2018’e kadar yapılabilecek. Çağrının lansmanı 28 Haziran Perşembe günü, 16:00-18:00 saatleri arasında Lefkoşa’da Bedesten’de yapılacak “İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele” Hibe Programı Teklif Çağrısı hakkında Temmuz ve Eylül aylarında bir dizi bilgilendirme toplantısı da düzenlenecek. İlk bilgilendirme toplantısı, 11 Temmuz’da, AB Program Destek Ofisi’nde 10:00-12:00 saatleri arasında yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 13:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75