banner6

Laboratuardan sonuç bekleniyor

banner37

Laboratuardan sonuç bekleniyor
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyü girişinde, indiği taksiden alıkonulduktan sonra, evinde 56 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilen 34 yaşındaki Ürdün uyruklu T.B.M.N.’nin tutukluluk süresi tahkikat maksatlı 4 gün daha uzatıldı.

   Emarelerin incelendiği laboratuardan sonuç bekleyen polis, zanlı T.B.M.N.’nin gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibini yapacak.

   İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için NKÖM’de görevli polis memuru Erkan Çelik’i yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Erkan Çelik, zanlının 5 Mayıs’ta saat 22.30’da Tuzla’da meydana gelen kanunsuz Hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma ve tasarrufundan methaldar olduğunu söyledi.

   Erka Çelik,  zanlıyı, Tuzla köyünün girişinde bir ticari taksiden indiği sırada alıkoyup, 22.50-23.10 saatleri arasında, huzurunda, mahkemeden temin ettiği emir gereği, kalmakta olduğu evde bir arama gerçekleştirdiğini anlattı.

   Çelik, konu evdeki aramada, evin yatak odasındaki elbise dolabı üzerinde, iki şeffaf naylon poşete sarılı  55 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ile aynı dolaptaki yazılı kağıt parçası içerisinde  1 gram ağırlığında tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.

   Gönüllü ifade verip konu maddeleri bir şahıstan aldığını itiraf eden zanlının tasarrufunda zapt ettiği emarelerin incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden ek süre istedi.

   Tanık polis ayrıca, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibini yapacağını anlattı.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, tahkikatın selameti için polisin talebini uygun ve adil buldu, zanlının tutukluluğunu 4 gün daha uzattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110