Laboratuvar sonuçları bekleniyor

banner37

Alayköy’de şüpheli görülen ve üzerinde yapılan aramada, sarma sigara izmariti içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kalıntısı bulunan M. T., 4 gün daha poliste tutuklu kalacak.

Laboratuvar sonuçları bekleniyor

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 2014 yılında avukat ofisi kundaklama olayına karışan ve geçtiğimiz çarşamba günü Alayköy’de şüpheli görülerek üzeri arandıktan sonra tasarrufunda, içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan sigara izmariti bulunan M. T., dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu alma ve tasarrufu” suçundan tutuklu olan ve dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan M. T., hakkında 4 gün ek tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Erkan Karam’ı dinletti.

Karam, Alayköy’de geçtiğimiz çarşamba günü saat 11.00 sıralarında şüpheli görülen ve polisler tarafından üzerinde yapılan aramada sarma sigara izmariti içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kalıntısı bulunan M. T.’nin tutuklandığını, söz konusu izmaritin ise emare olarak alındığını söyledi. Polis tarafından alınan emarelerin laboratuvara gönderildiğini belirten Karam, laboratuvar sonuçlarının beklendiğini, sonuçların çıkmasının ardından uyuşturucunun nevi ve miktarının da belirleneceğini söyledi.

Zanlının sorgusunda suçunu kabul ettiğini belirten Karam, kayıp olduğuna inanılan emarelerin ve alınması gereken ifadelerin olduğunu söyledi.

Karam, tahkikatın tamamlanmadığını, zanlının serbest kalması halinde aranan emare ve alınacak ifadelere etki edebileceğinden zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Cenkay İnan, zanlının serbest kalması halinde aranan emare ve alınacak ifadelere etki edebileceğini belirterek, zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER