Laboratuvardan sonuç bekleniyor

banner37

KKTC’ye kaçak olarak giren ve yurt odasında uyuşturucuyla yakalanan Güney Kıbrıs’ta sakin A.G., ve kız arkadaşı R.A.G., 3 gün daha tutuklu kalacak

Laboratuvardan sonuç bekleniyor
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından, bir yurt odasında, KKTC’ye kanunsuz yollardan giriş yapan Güney Kıbrıs’ta sakin A.G., ve kız arkadaşı R.A.G.’nin aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaldıkları yurtta uyuşturucu maddeyle yakalanan A.G. ve R.A.G., dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak meseleyle ilgili olguları aktarması için polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 30 Nisan 2021’de alınan ihbar üzerine, KKTC’ye kanunsuz yollardan giriş yapan Güney Kıbrıs’ta sakin zanlıları Gazimağusa’daki bir yurt odasında tespit ettiklerini anımsattı.

banner134
Hüseyin Özdesoy, bahse konu yurdun 406 numaralı odasında mahkeme emri gereği 10.00 ile 11.15 saatleri arasında yapılan aramada, yurdun balkonunda şeffaf poşet içerisinde yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulunarak zapt ettiğini söyledi.

Tanık polis, zapt ettiği emareleri gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı ve Parmak İzi Şubesi’nden henüz sonuç temin edemediğini ifade etti ve buradan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini ifade etti.

Özdesoy, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için, ek süreye ihtiyacı olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden zanlılar aleyhine süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç,  henüz tamamlanamayan tahkikatın selameti için, zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75