banner6

Laboratuvardan sonuç çıkmadı, tutukluluk süresi uzatıldı

banner37

Laboratuvardan sonuç çıkmadı, tutukluluk süresi uzatıldı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
 

   Evinde yapılan aramada, Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 56 gram madde bulunan 34 yaşındaki Ürdün uyruklu T.B.M.N.’nin aleyhinde başlatılan polis soruşturması sürdüğü gerekçesiyle tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Savcı İlhan Damdelen’in tanığı olarak yeminli şahadet verip talebini aktaran polis memuru Erhan Çelik, zanlının, 5 Mayıs’ta saat 22.30’da Tuzla’da bir ticari taksiden indiği sırada, alıkonulduğunu ve ikamet ettiği evde, 22.50-23.10 saatleri arasında, mahkemeden temin ettiği emir gereği bir arama gerçekleştirdiğini anlattı.
   Çelik, konu evdeki aramada, evin yatak odasındaki elbise dolabı üzerinde, iki şeffaf naylon poşete sarılı 55 gram, yine aynı dolaptaki yazılı kağıt parçası içerisinde 1 gram ağırlığında tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.
   Tanık polis, zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğine vurgu yaptı ve emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılan materyalleri incelenmesi için gönderdiği laboratuvardan henüz sonuç gelmediğine vurgu yaptı.
   Polis, parmak izi sonucun tahkikatının seyrini değiştirebileceğini belirti ve mahkemeden ek süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın selameti için polisin talebini uygun ve adil buldu ve zanlının tutukluluk süresini 4 gün uzattı.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110