banner6

Lapta Belediye Başkanı'ndan taciz olayıyla ilgili açıklama

banner37

Lapta Belediye Başkanı'ndan taciz olayıyla ilgili açıklama
banner151 banner143

Dün basına yansıyan Lapta Belediyesi Spor Salonunda taciz olayı ile ilgili olarak Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ açıklama yaptı. 

Açıklama'nın tamamı ise şöyle

"Basına yansıyan Lapta Belediyesi Spor Salonunda taciz olayı ile ilgili olarak , söz konusu olayda adı geçen Eğitmenin belediye personeli olmadığını sadece aramızda gerçekleştirdiğimiz eğitim sözleşmesi ile orada görev yaptığını belirtmek isterim. Konunun bizlere ulaştığı andan itibaren hukukçumuz ile yaptığımız görüşme sonucunda sözleşmenin hemen fesih sürecini başlatmış bulunmaktayız.

1995-2000 yıllarında Lapta Belediyesi'nin kirasında ve kullanımında olan mülkün 2000 yılında 20 yıllığına özele verilmesi ve sonrasında yapılan yanlış uygulamalar neticesinde bölge halkının kullanamadığı ve son yıllarda tamamen harabe halde olduğu halkımız tarafından bilinmektedir.

Göreve geldiğim 2018 yılında öncelikli olarak ilgilendiğimiz ve yeniden belediyemize kazandirdigimiz mülk üzerinde ilk olarak atıl olan hangarı 4 adet stüdyo salona çevirerek Eylül ayında hizmete açtık. Şu an Lapta Belediyesi Tekin Adalı Spor Tesisi olarak isimlendirdigimiz tesisimizde Cimnastik Federasyonu ve Güreş Federasyonu işbirliği ile cimnastik, güreş dersleri ayrıca Kick boks, plates ve yoga dersleri verilmektedir. Ayrıca kardiyo ve fitnes salonları ile birlikte toplamda 350 insanımız hizmet almaktadır. Söz konusu iddia bizleri derinden üzmüştür. Açıklamamın başında da değindiğim gibi sözleşmenin fesih süreci başlatılmıştır.

Lapta Belediye Başkanı

Mustafa Aktuğ"

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2022, 10:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104